Sobotní derby Slovácko - Zlín. Bude to bitva

Ilustrační foto (Foto: FC Fastav Zlín)Ilustrační foto (Foto: FC Fastav Zlín)
Ilustrační foto (Foto: FC Fastav Zlín)
Sport 16. 5. 2018 | Autor: Jan Čada

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Bude to pořádná bitva, co si budou namlouvat. Slovácko hostí v předposledním kole fotbalové HET ligy rivala ze Zlína a buďte si jisti, že se bude pěkně jiskřit.

"V sobotu porazíme Zlín a budeme bez starostí," nechal se na klubových stránkách slyšet odchovanec domácích brankář Milan Heča.

Jeho mužstvo šestkrát v řadě neprohrálo, naposledy urvalo remízu po parádním výkonu svého gólmana v Plzni.

"Porážku s Olomoucí nám fandové odpustili, kdybychom prohráli v Uherském Hradišti, tak to už ne," zvedá bojovnou náladu ve Zlíně jediný střelec posledního domácího duelu Lukáš Železník.

Jisté je, že oběma týmům může ke klidu v závěru za určité konstelace dalších zápasů ohrožených mužstev pomoci i remíza, což je záležitost spekulativní.

Záležet určitě bude i na výsledcích dalších potápějících a zachraňujících se. Brno ještě vykřesalo naději a hostí Jihlavu, souboj na ostří břitvy se čeká také v Karviné, kde hraje ostravský Baník.

V obou táborech se mluví i o zájmu našich předních klubů. Skloňují se případné přestupy zlínského Ekpaie a hradišťského Heči.

Prostě závěr soutěže bude mít třaskavý náboj, derby nesmiřitelných rivalů se očekává s nevšedním zájmem. Už ve středu byl na Slovácku o lístky veliký zájem.

Jako všude jinde, začne sobotní zápas na Městském stadionu Miroslava Valenty ve slovácké metropoli v 16.00.

Na podzim si doma připsali za výhru 2:1 všechny body Zlínští. Ale tehdy je hodně líbala paní Štěstěna.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam