Návštěvníci Setkání Stretnutie se budou moci osobně setkat s principálem Cirku La Putyka

Principál Cirku La Putyka Rostislav Novák (Foto: Městské divadlo Zlín)Principál Cirku La Putyka Rostislav Novák (Foto: Městské divadlo Zlín)
Principál Cirku La Putyka Rostislav Novák (Foto: Městské divadlo Zlín)
Kultura 17. 5. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Ve Zlíně je v plném proudu divadelní festival Setkání Stretnutie a v pátek se budou moci návštěvníci osobně setkat s principálem Cirku La Putyka Rostislavem Novákem. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí Městského divadla Zlín Veronika Jurčová.

Rostislav Novák je v 8. generaci potomkem slavných českých loutkařů Kopeckých. Má angažmá v divadle Archa. Hrál také v Národním divadle ve hře Revizor. Proslavila ho role Oldřicha Líbala v televizním seriálu Velmi křehké vztahy. V pátek 18. května ve 13.00 hodin se s ním budou moci zájemci osobně setkat. Povede totiž v šapitó za divadlem asi hodinovou masterclass.

Cirk La Putyka je soubor, který se profesionálně věnuje žánru nový cirkus. Snaží se překračovat hranice mezi akrobacií, moderním tancem, loutkovým divadlem, koncertem a sportem. Vytváří vlastní specifickou poetiku a svůj pohled na žánr. Pro Cirk La Putyka je důležitá nejen profesionalita v jednotlivých divadelních a cirkusových číslech, ale i téma, příběh a sdělení. První představení (La Putyka) bylo poprvé uvedeno v roce 2009 a od té doby soubor každý rok uvádí minimálně jednu premiéru a zúčastňuje se divadelních i (novo)cirkusových festivalů a dalších akcí v České republice i jinde ve světě, například v Šanghaji, Austrálii, Brazílii nebo Francii.

"V rámci 23. ročníku festivalu Setkání Stretnutie uvede Cirk La Putyka inscenaci Up End Down, příběh člověka, který žije jen se svými vzpomínkami. Se svými vzlety a pády. Není schopen se od nich odpoutat a žít uvolněně a svobodně. Inscenace byla oceněná Cenou Divadelních novin jako Inscenace roku 2010 v kategorii Tanec a balet. Ve Velkém sále bude inscenace na programu v pátek v 19.00 hodin," upřesnila Jurčová.

Vstup na masterclass je zdarma, nutná je ale registrace předem na stefanova@divadlozlin.cz.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam