Festival Setkání Stretnutie nabídne unikátní představení pro batolata

Hmatuláci (Foto: Městské divadlo Zlín)Hmatuláci (Foto: Městské divadlo Zlín)
Hmatuláci (Foto: Městské divadlo Zlín)
Kultura 18. 5. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Divadelní festival ve Zlíně Setkání Stretnutie nabízí inscenace nejen pro dospělé, ale i pro děti. V sobotu 19. května bude například na programu unikátní představení pro batolata, server Zlin.cz o tom informovala mluvčí Městského divadla Zlín Veronika Jurčová.

Ve Studiu Z odehraje dvě představení pro nejmenší diváky Bábkové divadlo Na Rázcestí. Batolata zavede do světa hmatové fantazie v sobotu 19. května v 9.00 a v 10.30 hodin. "Divadelní cyklus pro batolata Batolárium iniciovalo Bábkové divadlo Na Rázcestí v roce 2011," upřesnila Jurčová.

Doteď vzniklo pět částí, Hmatuláci jsou nejnovější. Zatím se divadlo věnovalo zážitkům ze světa vody, barev a předmětů, ale v páté části objevilo nové téma - hmat, jeden ze základních lidských smyslů. Protože hmatem poznáváme svět mnohem dřív, než se naučíme psát a číst.

Svět Hmatuláků je inspirován multisenzorickým prostředím a teorií snoezelen. Využívá individuální (ne)pedagogický přístup, kdy se snaží dívat na svět očima dítěte a poslouchat jeho ušima. "V hmatovém batoláriu na základě dotyků, vjemů, objevů hladkého, měkkého, tvrdého a tekutého vznikají minipříběhy a minipohádky, které stimulují fantazii a představivost malých i velkých," dodala Jurčová s tím, že po představení jsou připravené hmatové radovánky.

Další program festivalu a rezervace vstupenek je k dispozici na www.divadlozlin.cz. Děti mají vstup zdarma.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam