Ve Zlíně začaly doplňovací volby do Senátu

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Politika a ekonomika 18. 5. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Před několika minutami se otevřely volební místnosti a ve volebním obvodu číslo 78 - Zlín začalo první kolo doplňovacích voleb do Senátu. Server Zlin.cz o tom informoval Jan Vandík z tiskového oddělení krajského úřadu.

V pátek 18. května mohou lidé volit v době od 14.00 do 22.00 hodin, v sobotu 19. května pak budou volební místnosti otevřeny v době od 8.00 do 14.00 hodin. Případné druhé kolo se uskuteční ve dnech 25. a 26. května (pokud žádný z kandidátů nezíská v prvním kole nadpoloviční většinu hlasů).

"Doplňovací volby byly vyhlášeny rozhodnutím prezidenta republiky ze dne 7. března. Konají se z důvodu zániku mandátu dosavadního senátora Františka Čuby, který oficiálně rezignoval na konci letošního února," poznamenal Vandík.

Ve volebním obvodu číslo 78 je celkem 147 volebních okrsků. Nejmenší, co do počtu oprávněných voličů, je ve Valašských Kloboukách (okrsek č. 6), největší pak ve Zlíně (okrsek č. 1).

Senátní obvod č. 78 – Zlín je tvořen severní částí okresu Zlín ohraničenou na jihu obcemi Nedašov, Návojná, Valašské Klobouky, Křekov, Vlachova Lhota, Újezd, Vysoké Pole, Vizovice, Zádveřice-Raková, Lípa, Zlín, Sazovice, Machová a jižní částí okresu Vsetín ohraničenou na severu obcemi Hošťálková, Liptál, Seninka, Leskovec, Valašská Polanka, Lužná, Lidečko, Horní Lideč a Střelná.

O senátorské křeslo se uchází celkem devět lidí. Za STAN kandiduje zlínský primátor Miroslav Adámek, za KDU-ČSL krajská radní Michaela Blahová, hnutí ANO hájí lékař Michal Filip, za Piráty kandiduje novinář Aleš Fuksa, za ČSSD chirurg Radim Jünger, za SPO lékař Lubomír Nečas, za KSČM zlínský zastupitel Radomír Rafaja, za SPD hydrolog a krajský zastupitel Zdeněk Vacek a za uskupení Senátor 21 se o přízeň voličů uchází daňový poradce Tomáš Goláň.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam