Odborníci lidem poradí, jak hospodařit s dešťovkou a jak se připravit na sucho

foto: hostetin.veronica.czfoto: hostetin.veronica.cz
foto: hostetin.veronica.cz
Co se děje 20. 5. 2018 | Autor: Irena Frolová

HOSTĚTÍN - Jak zachycovat dešťovou vodu nejenom na zahradě, ale i třeba v bytě na balkoně - i o tom bude seminář organizovaný Ekologickým institutem Veronica v Hostětíně 26. - 27. května. Serveru Zlin.cz to řekl Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Organizátoři pozvali řadu odborníků jednak z oblasti změny klimatu a sucha a jednak experty na řešení problematiky záchytu a využití dešťových vod. Jeden ze specialistů například představí technická řešení, jak v praxi sbírat a využívat dešťové, případně i odpadní recyklované vody v domácnosti. Na zásadní otázku, kde na to vzít, se zase pokusí odpovědět Lubomír Čech ze SFŽP, který představí současné hospodaření s dešťovou vodou a program Modrá úsporám – dotace na dešťovku. Lidé se dozví, kdo může žádat, co musí splnit, jaké jsou termíny a další podrobnosti.

Semináře se zúčastní také poradce Pavel Sehnal, který bude mluvit o tom, kdy zvolit kutilské řešení a kdy je lepší dotace, jaké jsou typy a velikosti nádrží a které jsou lepší nebo kdo může pomoci podat žádost. Jiří Jakl ze spolku Zvonečník zase poví o zásadách pro využívání dešťovky a představí kutilské nápady pro zahradu i balkon. Od Alexandra Ače se pro změnu přítomní dozví vše o příčinách dnešního stavu - o klimatické změně, co přinese, co s narušeným hydrologickým cyklem vody – jaká sucha můžeme očekávat, jak se vyvíjí a jak se na ně připravit.

"Seminář se uskuteční v Centru Veronica Hostětín v pasivním domě, kde je realizována řada praktických opatření na hospodaření s vodou – nádrž na dešťovou vodu, kompostovací toaleta, zelená střecha aj. Na seminář je nutno se přihlásit. Bližší informace lidé najdou na webových stránkách institutu Veronica," upřesnil Urbanovský.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam