Odborníci lidem poradí, jak hospodařit s dešťovkou a jak se připravit na sucho

foto: hostetin.veronica.czfoto: hostetin.veronica.cz
foto: hostetin.veronica.cz
Co se děje 20. 5. 2018 | Autor: Irena Frolová

HOSTĚTÍN - Jak zachycovat dešťovou vodu nejenom na zahradě, ale i třeba v bytě na balkoně - i o tom bude seminář organizovaný Ekologickým institutem Veronica v Hostětíně 26. - 27. května. Serveru Zlin.cz to řekl Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Organizátoři pozvali řadu odborníků jednak z oblasti změny klimatu a sucha a jednak experty na řešení problematiky záchytu a využití dešťových vod. Jeden ze specialistů například představí technická řešení, jak v praxi sbírat a využívat dešťové, případně i odpadní recyklované vody v domácnosti. Na zásadní otázku, kde na to vzít, se zase pokusí odpovědět Lubomír Čech ze SFŽP, který představí současné hospodaření s dešťovou vodou a program Modrá úsporám – dotace na dešťovku. Lidé se dozví, kdo může žádat, co musí splnit, jaké jsou termíny a další podrobnosti.

Semináře se zúčastní také poradce Pavel Sehnal, který bude mluvit o tom, kdy zvolit kutilské řešení a kdy je lepší dotace, jaké jsou typy a velikosti nádrží a které jsou lepší nebo kdo může pomoci podat žádost. Jiří Jakl ze spolku Zvonečník zase poví o zásadách pro využívání dešťovky a představí kutilské nápady pro zahradu i balkon. Od Alexandra Ače se pro změnu přítomní dozví vše o příčinách dnešního stavu - o klimatické změně, co přinese, co s narušeným hydrologickým cyklem vody – jaká sucha můžeme očekávat, jak se vyvíjí a jak se na ně připravit.

"Seminář se uskuteční v Centru Veronica Hostětín v pasivním domě, kde je realizována řada praktických opatření na hospodaření s vodou – nádrž na dešťovou vodu, kompostovací toaleta, zelená střecha aj. Na seminář je nutno se přihlásit. Bližší informace lidé najdou na webových stránkách institutu Veronica," upřesnil Urbanovský.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam