Do Otrokovic se opět vrací přehlídka mažoretek

foto: město Otrokovicefoto: město Otrokovice
foto: město Otrokovice
Co se děje 20. 5. 2018 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVIC - I v letošním roce bude možné v Otrokovicích spatřit pochodové defilé mažoretek. Soutěž se ve městě uskuteční v neděli 27. května, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí města Romana Stehlíková.

Pochodové defilé budou moci lidé obdivovat v ulicích města, pódiové formace budou k vidění ve sportovní hale Střední odborné školy Otrokovice. „Díky dobrým podmínkám, které naše město poskytuje, se postupová mažoretková soutěž do Otrokovic vrací. I v letošním roce se zde uskuteční Mistrovství Moravy a Slezska v rámci Národního šampionátu mažoretkových skupin ČR," upřesnila Stehlíková. Klání se zúčastní přibližně 25 souborů, které se probojovaly z oblastních kol, což je 350 až 400 soutěžících ve věku od čtyř do 25 let.

„Na základě zkušeností očekáváme přibližně tisícovku účastníků. Kromě samotných soutěžících a vedoucích skupin přijedou mažoretky podpořit desítky rodičů. Každoročně akci přijdou zhlédnout také diváci z Otrokovic," uvedl Aleš Mědílek, vedoucí organizačního štábu soutěže. „Na šampionátu město Otrokovice reprezentují dívky, které zde bydlí nebo studují a patří do našich skupin mezi velmi úspěšné mažoretky s mistrovskými tituly, Mistři České republiky a Vicemistři Evropy," vyzvedl Aleš Mědílek.

První část soutěže se bude konat za doprovodu dechového orchestru na ulici tř. Tomáše Bati v 10.30 hodin. Od 14.30 se návštěvníci mohou těšit na pódiové formace, které se budou konat ve sportovní hale Střední odborné školy Otrokovice.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam