Den stromů nabídne na hradě Lukově stromolezení, ptačí poradnu i lukostřelbu

Ilustrační foto (Foto: www.hradlukov.cz)Ilustrační foto (Foto: www.hradlukov.cz)
Ilustrační foto (Foto: www.hradlukov.cz)
Co se děje 21. 5. 2018 | Autor: Irena Frolová

LUKOV - Oblíbená zřícenina hradu Lukov nedaleko Zlína se nastávající víkend stane dějištěm tradičního Dne stromů a dne s Lesy ČR. Serveru Zlin.cz to řekl Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Den stromů a den s Lesy ČR se bude konat v sobotu 26. května od 9.00 do 17.00 hodin. Vstup je volný. Program toho nabídne opravdu hodně, jak pro malé, tak i pro velké návštěvníky.

"Návštěvníci se mohou těšit například na zážitkové stromolezení, naučně zábavnou stezku lesem, tvořivé dílničky, poznávačky, přírodovědné rébusy a hry na horním nádvoří hradu," upřesnil předseda Spolku přátel hradu Lukova Jiří Holík.

Na programu budou také komentované prohlídky hradu ve 12.00 a 14.00 hodin (sraz za vstupní věží). Chybět nebude ani netopýři a ptačí poradna na horním nádvoří hradu, lovecká lukostřelba, ukázka kovářských a řezbářských prací, výstava fotografií Památné stromy Zlínska (přízemí západního paláce), komentovaná ukázka sov a dravců na nádvoří horního hradu nebo čajovna na hradě.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam