Zdarec, kanec. Karel bude slavit dvacet

Karel Zálešák v akci  (foto: Roman Mařák)Karel Zálešák v akci (foto: Roman Mařák)
Karel Zálešák v akci (foto: Roman Mařák)
Sport 20. 5. 2018 | Autor: Jan Čada

STARÉ MĚSTO - Je to jeden z nejpříjemnějších tenisových - ale nejen tenisových - areálů v širokém okolí. Šest dvorců, hospůdka, dětská hřiště a mimo jiné posezení na zahrádce, kam nemíří jenom sportovci.

Tady, tedy ve Starém Městě na Širůchu, se zdraví nejčastěji slovy: zdarec kanec. To všechno už před lety zavedl zdejší šéf Karel Zálešák, který areál zdárně provozuje dvacátou sezónu, původně s manžely Pavlem a Lubou Kudelovými.

Karel mohl být dokonalým bankovním úředníkem, jenže v roce 1999 se rozhodl, že zkusí štěstí v trochu jiné branži. A tak čepuje, řídí turnaje, pořádá společenské akce. Lidé se tu opravdu cítí jako doma, do známého prostředí se pořád rádi vracejí.

Originální pozdrav, na který má pracovitý čtyřicátník copyright, putuje úsměvně dál a dál.

"Jezdí sem třeba kromě místních a tenistů z blízkého okolí Zlíňané a mnozí další. Všichni při opakované návštěvě už vědí, jak pozdravit," směje se Zálešák.

Což o to, pozdrav je tady v pohodě. Poněkud úsměvněji ale působí v mateřské školce nebo u zápisu do školy, prostě i děti se tu učí a paní učitelky pak nestačí hledět...

Pán areálu má moře přátel, tady sport opravdu sbližuje, na poslední turnaj třeba dorazilo 27 singlistů, to není obvyklé, rekreanti raději debly.

"Je tu báječná atmosféra, zahrajeme si, zdejší speciální utopenci jsou nejlepší na světě," povídá třeba Roman Mařák.

Ono něco za něco.

Zálešák tu pracuje denně od rána často do pozdní noci včetně víkendů osm měsíců v jednom kuse. 

Takže: zdarec, kanec. Až do listopadu.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam