Slovácké léto 2018: Cristovao, Buty, Super Cup a půlmaraton

Zdroj: Archiv Slovácké létoZdroj: Archiv Slovácké léto
Zdroj: Archiv Slovácké léto
Komerční sdělení 4. 6. 2018 | Zdroj: Petra Kučerová

Do druhé dekády vstoupí hudebně-sportovní festival Slovácké léto velkolepě. Od 29. června do 8. července 2018 opět nabídne program nabitý lahůdkami pro každého. Hlavní pódium, na které se vrátí slovenští matadoři Iné Kafe a poprvé zavítají Buty nebo Ben Cristovao, po dvou letech opět doplní menší, na němž se představí především lokální kapely.

Písečná aréna na Masarykově náměstí ožije desítkami sportovních klání včetně jednoho ze čtyř turnajů nejprestižnější série plážového volejbalu Super Cup. Vyznavači běhu se mohou vedle tratí na 5 a 10 kilometrů těšit i na premiérový půlmaraton.

Ze Slovenska Iné Kafe a Ďurica, české barvy budou hájit Buty a Cristovao

Večerní koncerty se opět ponesou v česko-slovenském duchu. Vedle regionálních kapel se představí hvězdy první kategorie, jako jsou Ben Cristovao, ostravští Buty, fanynky se určitě budou těšit na mladého slovenského zpěváka Adama Ďuricu. Na četné žádosti se opět vrátí Iné Kafe. „Samozřejmě nezapomeneme ani na oblíbený Tabák, Argemu nebo Reflexy. Především jsme ale vyslyšeli prosby návštěvníků a upravíme začátky koncertů tak, aby byly dostupnější,“ odhaluje jednu z novinek hlavní organizátor festivalu Marek Pochylý. „I doprovodný program především na Jezuitské koleji a Redutě bude stát za to. Můžete se těšit na folklorní večer, fashion show, afro-cuban párty, talk show Filipa Tellera nebo divadelní představení Normální debil. Je však třeba počítat s tím, že program mimo náměstí bude zpoplatněný,“ dodává další z organizátorek Jana Trubačíková.

Slovácké léto

Prémiová zóna: hvězdy na dosah

Přímo před hlavním pódiem na Masarykově náměstí vznikne prémiová zóna, ve které za symbolický poplatek získáte spoustu výhod: vyhnete se tlačenici v davu, své oblíbené hudební hvězdy budete mít doslova na dosah a součástí zóny bude i stánek s občerstvením, kde budete mít právo přednostní obsluhy. „Koncert kapely Reflexy vás bude stát skutečně symbolických 100 korun, veškeré ostatní hvězdy první velikosti pak 150. Zároveň je možné zakoupit lístek na všechny koncerty za 900 korun s originálním tričkem Slováckého léta jako bonusem, a to v síti smsticket,“ vysvětluje Marek Pochylý.

Slovácké léto dětem

V poslední školní den, tedy v pátek 29. 6., proběhne Velký dětský den se Sběrnými surovinami. Od 10 hodin se můžou děti těšit na Jirku Hadaše a animační pořad Ahoj, prázdniny a od 13 hodin na program Hejbni kostrou se SVČ Klubko.

Vrátí se Super Cup a poběží se půlmaraton

Ani sportovci při 11. ročníku Slováckého léta nepřijdou zkrátka. Kromě klasických turnajů v plážovém volejbalu, fotbalu a házené, tradičního pétanque nebo hromadné vyjížďky na in-line bruslích se letos podruhé bude i běhat. „Vloni jsme si vyzkoušeli, že naši návštěvníci běh oceňují. Ke Žhavé 5 a Žhavé 10 tak letos přibude i Žhavá 21. A máme velkou radost, že se nám opět podařilo získat pořadatelství Super Cupu, jednoho ze čtyř turnajů nejprestižnější beachvolejbalové série, který vloni v přímém přenosu vysílala z Masarykova náměstí Česká televize,“ dodává Marek Pochylý.

Slovácké léto

Úsměvné překvapení v benefici

Chybět nebudou už podesáté benefiční aktivity, které opět směřují k podpoře
Diakonie ČCE – střediska CESTA Uherské Hradiště, Domova pro osoby se zdravotním postižením v Medlovicích nebo Uherskohradišťské nemocnice. „Co se benefice týče, chystáme jedno úsměvné překvapení. Zatím víc neprozradím, ale myslím, že si ho rozhodně všimnete,“ usmívá se Marek Pochylý.

Veškeré aktuální informace najdete na webu www.slovackeleto.cz, kde budou v následujících dnech přibývat novinky nejen z programu Slováckého léta 2018.

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam