V ulici U Moravy bude díky novému osvětlení více bezpečno

Foto: MěÚ Uherské HradištěFoto: MěÚ Uherské Hradiště
Foto: MěÚ Uherské Hradiště
Co se děje 22. 5. 2018 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Frekventovaná ulice U Moravy v Uherském Hradišti je nově nasvícena. Podle vedení města tato investiční akce povede nejen k úspoře při spotřebě elektrické energie, ale také k větší bezpečnosti, serveru Zlin.cz to řekl mluvčí města Jan Pášma.

Z ulice je přístup k tenisovým kurtům, klubovně Psohlavců a rybářů nebo na bowling. Celková délka nasvětlení komunikace je takřka 500 metrů. Nyní ji lemuje 10 nových, šestimetrových stožárů se svítidly v provedení technologie LED. Svítidla LED zajišťují minimalizaci spotřeby elektrické energie, ale je zajištěna také maximální eliminace tzv. světelného smogu. Nové nasvětlení přispěje k výraznému zlepšení komfortu nejen pro návštěvníky sportovišť či zařízení, které se nacházejí v této lokalitě, ale i pro širokou veřejnost, která komunikaci na ulici U Moravy hojně využívá.

Podle starosty města Stanislava Blahy si ulice U Moravy o nové nasvětlení doslova říkala. „O nevyhovujícím nasvětlení jsme mluvili při setkáních s občany, ale na nevhodný stav upozorňovala opakovaně také místní komise Mařatice. Záležitost jsme nebrali na lehkou váhu, ale situace byla složitá, nejprve jsme totiž museli najít společnou řeč s dotčenými správci sítí a vyjednat výjimky. Díky tomu se nyní můžeme pochlubit zbrusu novým veřejným osvětlením," popsal starosta.

Nové osvětlení přišlo na 700 tisíc korun, celá částka byla hrazena z rozpočtu města.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam