Ve Zlíně se uskuteční Zlín Film Festival, návštěvníci se budou moci svézt historickým trolejbusem

Ilustrační foto (Foto: DSZO)Ilustrační foto (Foto: DSZO)
Ilustrační foto (Foto: DSZO)
Co se děje 23. 5. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Už v pátek 25. května startuje ve Zlíně 58. ročník Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež. Prvních pár dní bude v ulicích města zřízena speciální Festivalová linka, na kterou vyjede historický trolejbus, serveru Zlin.cz to uvedl mluvčí Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice (DSZO) Vojtěch Cekota.

Příjemnou atmosféru prvních dnů filmového festivalu bude ve Zlíně dotvářet historický trolejbus Škoda 9 Tr. Zlínská dopravní společnost jej ve dnech 25. – 27. května vypraví na zvláštní okružní linku centrem města.

"Červený historický trolejbus Škoda 9 Tr bude od pátku 25. května do neděle 27. května 2018 jezdit odpoledne od 16.00 do 20.20 hodin na zvláštní okružní lince centrem Zlína, která bude mít následující zastávky: Poliklinika, Náměstí Práce, Školní, Náměstí Míru, Náměstí Práce a Antonínova," upřesnil Cekota.

Historický trolejbus Škoda 9 Tr bude přepravovat cestující na mimořádné Festivalové lince zadarmo. Bude jezdit v intervalu 20 nebo 40 minut. Během každého ze tří dnů provozu této linky bude vypraveno 12 spojů.

V pořadí 58. ročník Zlín Film Festivalu představí na 300 filmových snímků z 55 zemí světa. Kromě zástupců z klasických filmových velmocí nabídne divákům filmy z netradičních zemí, jako jsou Svazijsko, Faerské ostrovy, Singapur, Venezuela nebo Chile. Nosným tématem festivalu je letos oslava stého výročí Československa, které se promítne do několika filmových sekcí i doprovodného programu. Doplní je rakouské filmové okénko a sekce amerického nezávislého filmu. Festival odstartuje již 25. května a potrvá do 2. června.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam