Nová sportovní hala vyjde na více než 148 milionů korun

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 23. 5. 2018 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Zlínský kraj podpoří téměř 86 miliony korun výstavbu nové sportovní haly ve Valašském Meziříčí. Serveru Zlin.cz to oznámil Jan Vandík z tiskového oddělení hejtmanství.

Podpory se dočká výstavba nové sportovní haly a rekonstrukce tělocvičny na Integrované střední škole – Centru odborné přípravy technické a Jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky Valašské Meziříčí. „Půjde o společnou investici kraje a města Valašské Meziříčí, která mimo jiné pomůže vyřešit nedostatek kapacit pro sportovní vyžití ve městě. Kromě výuky bude moci být hala využívána také pro konání sportovních akcí většího rozsahu," uvedl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Zlínský kraj a město Valašské Meziříčí by se na připravované investici měli finančně podílet. Kraj jako vlastník předmětných nemovitostí bude plnit funkci investora a stavebníka. Předpokládané celkové náklady na výstavbu nové haly činí 148,368 milionu korun. Jejich upřesnění vzejde z projektové dokumentace. Zahájení veřejné zakázky na dodavatele dokumentace již schválila krajská rada. Projekční příprava akce by měla trvat od srpna 2018 do května 2019, samotná realizace pak od června 2019 do března 2020. Souběžně s touto investiční akcí bude kraj realizovat rekonstrukci stávající tělocvičny v objektu školy. Náklady jsou vyčísleny na 8,632 milionu korun.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam