Na sídlišti Mojmír vznikne nové moderní sportoviště

Současný stav sportoviště na sídlišti Mojmír (Foto: MěÚ Uherské Hradiště)Současný stav sportoviště na sídlišti Mojmír (Foto: MěÚ Uherské Hradiště)
Současný stav sportoviště na sídlišti Mojmír (Foto: MěÚ Uherské Hradiště)
Co se děje 24. 5. 2018 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Doslova na spadnutí je rekonstrukce sportovního areálu za Základní školou Za Alejí na uherskohradišťském sídlišti Mojmír. Město již vzdalo zdlouhavý a marný boj o získání státních dotací a areál opraví na vlastní náklady, serveru Zlin.cz to uvedl mluvčí města Jan Pášma.

Obyvatelé města se mohou těšit na fotbalové hřiště, atletický ovál a sektory, dvě víceúčelová tartanová hřiště, nově budou vybudovány šatny, sociální zázemí pro sportovce, venkovní fitness, oplocení a v okolí sportovišť bude vysazena nová zeleň.

Současné travnaté fotbalové hřiště uvnitř atletického oválu bude plošně o něco zmenšeno a fotbal se zde bude hrát na trávě III. generace. Atletický ovál a atletické sektory budou kompletně přebudovány jak v rozměrových, tak materiálových parametrech přičemž jejich povrch pokryje tartan. Podobně budou zmodernizována obě víceúčelová hřiště. Část pro skok do dálky bude kompletně zrušena a nahrazena dvěma novými doskočišti v rámci atletické dráhy.

Přístupové plochy ke sportovištím stejně jako provozní prostor u školy a příjezdová komunikace budou zvětšeny a jejich povrch se dočká zámkové dlažby. Také parkoviště u vjezdu bude rozšířeno, jeho kapacita zvětšena na 15 parkovacích míst pro auta (jedno místo je pro ZTP) a dvě pro motocykly, povrch bude z asfaltobetonu. Parkoviště bude primárně určeno pro návštěvníky sportoviště.

„V případě modernizace tohoto sportoviště bylo úsilí získat dotace bojem s větrnými mlýny. Dále prostě není možné čekat. Sídliště Mojmír a nedaleké Štěpnice jsou nejstaršími sídlišti ve městě a místní občané si zaslouží zlepšení podmínek pro trávení volného času a pro své sportovní vyžití. Hřiště bude navíc kromě veřejnosti využívat i Základní škola Za Alejí. Původní plochy už jsou ve vyloženě zoufalém stavu a tato část města sportoviště potřebuje," vyjádřil se starosta města Stanislav Blaha.

Práce na modernizaci sportoviště na sídlišti Mojmír, které si vyžádají náklady 33,1 milionu korun, začnou v červnu a potrvají až do samotného závěru roku.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam