Blesk udeřil do střechy domu a způsobil požár

Foto: HZS ZKFoto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Hasiči a policie 24. 5. 2018 | Autor: TZ HZS ZK

ŽELECHOVICE NAD DŘEVNICÍ - Zlínští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Želechovic nad Dřevnicí a ze Slušovic vyjížděli včera krátce před šestou hodinou večerní k požáru střechy rodinného domu v obci Želechovice nad Dřevnicí na Zlínsku.

Událost ohlásila sousedka majitelů zasaženého domu. Ta i sdělila, že viděla, jak do střechy domu udeřil blesk.

V době zásahu bleskem se v domě nikdo nenacházel. Majitelka se vrátila domů, když už střecha hořela. Žena zjištěním, že ji hoří dům, utrpěla šok. Hasiči ji proto poskytli posttraumatickou a předlékařskou péči. Poté ji předali do péče přivolaným záchranářům.

Hasiči v dýchací technice za pomoci tří útočných proudů požár lokalizovali. Zásah nebylo možné provádět z výškové techniky, která se v daném terénu nedala bezpečně ustavit. Proto hasili z nastavovacích žebříků a z prostoru uvnitř domu. Při zásahu museli rozebírat část střechy, aby se dostali k ohniskům požáru.

Při následné likvidaci požáru dům kontrolovali termokamerou, aby odhalili ještě případná další ohniska požáru.

Na místo požáru se dostavil vyšetřovatel hasičů, který následným šetřením na místě události určil jako příčinu požáru zásah bleskem do střechy domu, díky čemuž došlo k požáru střešních prostor. Škodu vyčíslil na sto tisíc korun. Uchráněné hodnoty se vyšplhaly na jeden milion korun.

Na místě události do pozdních nočních hodin budou na rodinný dům dohlížet místní dobrovolní hasiči z Želechovic nad Dřevnicí.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam