Požár v lakovně způsobil škodu za minimálně pět miliónů korun

Foto: HZS ZKFoto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Hasiči a policie 24. 5. 2018 | Autor: TZ HZS ZK

NIVNICE - Celkem devět jednotek hasičů s cisternami včera krátce po páté hodině odpolední vyjíždělo do Nivnice na Uherskohradišťsku na ulici U Dvora k požáru v lakovně.

Po příjezdu na místo zjistili profesionální hasiči ze stanice Uherský Brod, Uherské Hradiště a Zlín a dobrovolní hasiči z Nivnice, Uherského Brodu, Vlčnova, Bánova, Hluku a Dolního Němčí, že se jedná o požár ve výrobní hale, a to konkrétně v prostoru lakovny. Hasiči ihned nasadili tři proudy, pomocí kterých požár lokalizovali. Přičemž využili i výškovou techniku, neboť požár se rozšířil až na střechu.

Video

Hasiči zasahovali v dýchací technice, neboť prostor uvnitř haly byl silně zakouřený, což celý zásah velmi komplikovalo.

Při následné likvidaci požáru hasiči objekt kontrolovali termokamerou, aby odhalili případná skrytá ohniska požáru.

Při požáru byl zraněn jeden zaměstnanec firmy, který byl s popáleninami předán přivolaným záchranářům, kteří jej následně odvezli do nemocnice v Uherském Hradišti.

Na místo požáru se dostavil vyšetřovatel hasičů, který škodu na majetku vyčíslil na pět miliónů korun. Příčina požáru je zatím v šetření jak vyšetřovatele hasičů, tak i Policie ČR. Během zítřejšího dne vyšetřování bude pokračovat a na místo události přijedou i znalci k provedení expertíz.

Na místě požářiště do pozdních nočních hodin budou provádět dohled místní dobrovolní hasiči z Nivnice.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam