Zoo Zlín má letos zatím rekordní návštěvnost

Ilustrační foto (Foto: ZOO a zámek Zlín - Lešná)Ilustrační foto (Foto: ZOO a zámek Zlín - Lešná)
Ilustrační foto (Foto: ZOO a zámek Zlín - Lešná)
Co se děje 25. 5. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Rekordní návštěvnost má zatím zoo ve Zlíně-Lešné, kam od začátku roku zavítalo přes 200 000 lidí. Oproti rekordnímu roku 2016 je nárůst 35 procent, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí zahrady Romana Bujáčková.

Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku si zoo prohlédlo o 40 tisíc lidí více. „Porovnání s daným obdobím rekordního roku 2016, kdy do zahrady zavítalo za celý rok 668 tisíc návštěvníků, představuje nárůst návštěvnosti 35 procent,“ uvedla Bujáčková.

Podle ní k tomu napomohlo počasí v dubnu. „Významně přispělo k historickému rekordu tohoto měsíce. Dubnová návštěvnost se zastavila na 90 tisících osobách, což znamená více jak dvojnásobný počet lidí ve srovnání s dubnem 2016. Zvýšený zájem zaznamenal i zámek Lešná v areálu zoo. Zámecké interiéry si prohlédlo o třetinu více návštěvníků než za stejné měsíce roku 2017,“ informovala Bujáčková.

Podle ředitele zoo Romana Horského může za zvýšený zájem nejen počasí, ale stálé proměny areálu a poskytované služby. „V letošním roce jsme v dubnu návštěvníky poprvé pozvali na nově upravené expozice v Amazonii. Pojmenovali jsme je Guayanas a nabídli setkání nejen s původními obyvateli amazonské oblasti, např. kotuly, tukany, čápy jihoamerickými, papoušky ara, ale také s novými druhy, a to mravenečníky čtyřprstými a tamaríny pestrými. Zanedlouho zde znovu zpřístupníme průchozí voliéru pro ary, kterou jsme o třetinu zvětšili,“ uvedl Roman Horský.

S pozitivním ohlasem se setkal i originální projekt 4NATURE, v němž zlínská zoo jako první nabídla návštěvníkům možnost rozhodnout, kolik korun věnuje na ochranu zvířat ve volné přírodě. „Projekt jsme spustili 17. dubna. Za vstupenky 4NATURE návštěvníci obdrží žetony, které pak prostřednictvím zábavných pokladniček věnují na „svůj“ projekt ochrany zvířat v divočině. O přízeň návštěvníků se ucházejí tři projekty, a to podpora vzácné saoly v Laosu, pomoc ohroženým zvířatům na Sumatře a vytvoření záchranného centra v Ekvádoru,“ dodal Horský.

Během prvního měsíce návštěvníci takto přispěli částkou 169.114 Kč. Z trojice ochranářských projektů je prozatím nejvíce podporovaným projekt v Ekvádoru, následuje Sumatra a nejmenší podporu zaznamenal projekt saola v Laosu. Podle Horského však nejsou rozdíly nijak závratné.

Velké oblibě návštěvníků se těší roční permanentní karty Zoo Zlín Family, které zoo nabízí od roku 2011. V současnosti eviduje kolem 3000 vydaných karet. „Kartu ZOO Zlín Family si od začátku letošního roku pořídilo téměř 1 400 zájemců, což je o 15 procent více než vloni za stejné období. Z tohoto počtu více než polovina připadá na karty rodiče a děti. Rozhodli jsme se vyjít vstříc právě rodinám s dětmi, zakoupení roční karty se tak vyplatí už při druhé návštěvě pětičlenné rodiny,“ řekla Bujáčková.

S hlavní sezónou je spjatý i vyšší zájem o elektronické vstupenky s okamžitým doručením. „Od ledna 2018 lidé zakoupili 3 000 on-line vstupenek. Tyto vstupenky jsou levnější než v pokladně, navíc umožní přímý vstup do areálu přes turniket. Odpadne tak jakékoliv čekání u vstupu, zvláště o sobotách a nedělích. Objednání on-line vstupenky na webu zoo trvá opravdu jen několik minut,“ dodala Bujáčková.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam