Valašské Klobouky spustí od června Seniortaxi

Foto: MěÚ Valašské KloboukyFoto: MěÚ Valašské Klobouky
Foto: MěÚ Valašské Klobouky
Co se děje 26. 5. 2018 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Službu pro seniory nazvanou Seniortaxi spustí od 1. června Valašské Klobouky. Ve všední dny bude zajišťovat přepravu k lékaři nebo na úřad za 20 nebo 25 korun, řekla serveru Zlin.cz mluvčí radnice Lenka Zvonková.

Seniortaxi bude sloužit v době od 6.00 do 14.00 na základě objednávky, kterou by si klienti měli vyřídit v předstihu. „Jednosměrná jízdenka po městě cestující vyjde na 20 korun, do místních částí pak na 25 korun. Zájemci se mohou začít registrovat už nyní,“ uvedla Zvonková.

Seniortaxi bude jezdit ve Valašských Kloboukách a v místních částech Lipina, Smolina a Mirošov. „Osobami oprávněnými k využívání Seniortaxi jsou občané s trvalým pobytem na území města Valašské Klobouky a místních částí, kteří dovršili věk 65 let, a dále osoby s průkazy ZTP a ZTP/P bez věkového omezení. Cestovat mohou například za účelem návštěvy praktického nebo odborného lékaře, do lékárny, na vlakové a autobusové nádraží nebo za vyřizováním na poště a úřadech,“ sdělila starostka Eliška Olšáková.

Před první jízdou je zapotřebí, aby zájemce podepsal smlouvu, díky které si bude moct taxi objednávat. Žádosti je možné vyřizovat v sídle Valašskoklobouckých služeb na Brumovské ulici na telefonu 577 320 871, případně na odboru sociálních věcí městského úřadu u referenta Josefa Vlčka na telefonu 577 311 130.

Při první objednané cestě obdrží klient průkaz, který jej bude k využití Seniortaxi opravňovat.

Přepravu si objedná u dispečera na telefonu 774 565 215, a to s jednodenním předstihem. Na stejném telefonním čísle je také možné zajistit objednání jízdenek k přepravě. „Klient může být přepraven s jedním doprovodem, v takovém případě doprovázející osoba cestuje zdarma,“ dodala Zvonková.

Klient může cestovat i se zavazadlem, například s taškou, se skládacím invalidním vozíkem, francouzskými holemi, chodítkem a podobně. „V případě, že bude z jedné adresy do stejného místa určení cestovat více klientů současně, jízdenku předkládá pouze jeden z cestujících,“ informovala mluvčí. Čekací doba Seniortaxi při přistavení na objednané místo je 10 minut, po této době záleží na dohodě řidiče s klientem v závislosti na vytíženosti vozidla.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam