Nejmenší hasiči - největší machři

Foto: Zlin.czFoto: Zlin.cz
Foto: Zlin.cz
Sport 26. 5. 2018 | Autor: Jan Čada

PROVODOV - Mnozí ještě ani nevědí, jak to vypadá ve škole, přesto to už při požárním útoku zvládali na jedničku podtrženou. Provodov ožil okrskovou soutěží v požárním sportu a k vidění byly i mezi nejmenšími caparty z přípravek mimo jiné kromě pořadatelské obce třeba z Hřivínova Újezda nebo Doubrav výkony přinejmenším zaznamenáníhodné.

Dědečkům se rosilo čelo a někdy i pivo, maminky s tatínky v největším napětí.

Výstřel a start, ve smíšených klukovských a holčičích družstvech by se dalo krájet napětí, nervozita ale při útoku rychle mizela. A výkony nejmenších opravdu stály za pochvalu.

"Je přímo skvělé, že přišlo tolik malých dětí, za Provodov jsme tak mohli postavit hned dva týmy," těšilo Ladislava Marušáka, který roky fandí malým a pomáhá při jejich výchově ve vedení zdejšího dobrovolného sboru.

"Pro děcka je to výborná zábava, na vesnici kromě fotbalu mají vlastně možnost realizovat se pohybově právě u hasičů, jde o to, aby dokázali víc, než jen hrát hry v telefonu, tohle je mnohem cennější," říká s nadhledem.

Provodovští uspořádali závody i pro všechny další kategorie, požární sport má tradici i budoucnost. A hasiči stejně jako třeba fotbalisté jsou pod Maleniskem ve veřejném životě hodně znát.

Zdejší organizace dobrovolných hasičů je jedna z těch nejpočetnějších, důležité je je mít.  V obci je to znát.

A noví, jak ukázala slunečná sobota, určitě dorostou.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam