Studenti Virtuální Univerzity třetího věku z Moravy i Slezska se setkali v Kloboukách

Foto: MěÚ Valašské KloboukyFoto: MěÚ Valašské Klobouky
Foto: MěÚ Valašské Klobouky
Co se děje 27. 5. 2018 | Autor: Frolová Irena

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – V tomto týdnu se Valašské Klobouky staly dějištěm závěrečného semináře letního semestru Virtuální Univerzity třetího věku, kterou zřizuje Provozně ekonomická fakulta České zemědělské univerzity v Praze. O akci informovala server Zlin.cz mluvčí kloboucké radnice Lenka Zvonková.

Valašskokloboucká městská knihovna, jež je konzultačním střediskem zájmového vysokoškolského vzdělávání, přivítala na dvě stě studentů z deseti partnerských středisek. Pro účastníky byl připraven vedle hodnocení uplynulého semestru také poznávací program ve městě a okolí.

"Závěrečný seminář je slavnostním ukončením semestru a má studentům Virtuální univerzity třetího věku umožnit setkání s ostatními studujícími kolegy i s představiteli fakulty. Tentokrát pořadatelství připadlo našemu konzultačnímu středisku, a tak nám bylo ctí přivítat ve Valašských Kloboukách studenty z Luhačovic, Ostravy, Kopřivnice, Oslavan, Valtic, Třanovic, Ratíškovic, Spytihněvi a Mikulova," uvedl k semináři Jaroslav Baloušek, ředitel Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky. Pozvání přijali také zástupci Provozně ekonomické fakulty ČZU v Praze a Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně.

Po slavnostním zahájení setkání v kulturním domě Klobučan se studentům věnovala starostka Eliška Olšáková, která jim představila pořadatelské město, jeho aktivity, zajímavosti i místa, jež stojí za navštívení. V dalším bloku semináře proběhlo hodnocení uplynulého semestru, vyhodnocení kurzů, absolvovaných zkoušek i odevzdaných esejí.

"Z našeho konzultačního střediska byla za vypracování eseje na téma dějin oděvní kultury oceněna paní Alena Janáčová," sdělila tutorka virtuálního vzdělávání a knihovnice Jana Dorňáková. "Následně si pamětní listy České zemědělské univerzity převzali jak studenti, kteří v průběhu semestru úspěšně zodpověděli sadu testů, tak i tutoři jednotlivých středisek," dodala.

Odpoledne účastníci strávili na některé ze tří poznávacích exkurzí. "Jedna skupina navštívila areál EnviCentra Pro krajinu ve Vysokém Poli a prošla se také bylinkovou cestou zdraví, druhá skupina se vypravila na prohlídku expozice dřevěného betlému v Horní Lidči a třetí se seznámila se zdejší městskou památkovou zónou, Starou radnicí a Červeným domem," přiblížila Jana Dorňáková a dodala, že hosté oceňovali jak příjemnou atmosféru semináře, tak i možnost poznat turistické atraktivity našeho města a nejbližšího okolí.

Virtuální univerzita třetího věku ve Valašských Kloboukách funguje třetím rokem, a tak se v lednu 2019 první absolventi dočkají také promocí. Letošní semestr úspěšně zakončilo celkem 35 účastníků, kteří navštěvovali studijní obory Evropské kulturní hodnoty a Dějiny oděvní kultury II.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam