Umělci budou v Luhačovicích vytvářet lavičky, lidé si je pak budou moci koupit

Ilustrační foto (Foto: CCRVM)Ilustrační foto (Foto: CCRVM)
Ilustrační foto (Foto: CCRVM)
Kultura 4. 6. 2018 | Autor: Irena Frolová

LUHAČOVICE - V Luhačovicích začíná v pondělí 4. června mimořádně oblíbené řezbářské sympozium. Umělci budou opět vytvářet lavičky, které si pak budou moci zájemci z řad široké veřejnosti také pořídit, serveru Zlin.cz to sdělil Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Sympozium potrvá v Luhačovicích do 9. června a zúčastní se ho řezbáři Martin Bořuta, Martin Cigánek, Petr Krajíček, Zdeněk Matyáš, Jiří Hajda a Jiří Várblík. Téma pro letošní 6. ročník je Vyber si svou lavičku! - každý z řezbářů vyrobí lavičku, kterou si pak návštěvníci budou moci pořídit i k sobě domů.

„S ohledem na velký úspěch po roční pauze opakujeme téma výroby laviček. V roce 2016 vyráběli mistři řezbáři lavičky, křesla nebo trůny poprvé a zájem návštěvníků o odkoupení některého z hotových děl byl tak velký, že se na většinu z nich nedostalo. Proto jsme se rozhodli toto téma zopakovat," konstatoval Jiří Dědek, výkonný ředitel Lázní Luhačovice.

Lidé budou moci sledovat po celý týden umění řezbářů v parku před hotelem Jestřabí. Ve čtvrtek a v pátek atmosféru zpříjemní hudební vystoupení. Dokončená díla pak budou k vidění na slavnostní vernisáži v sobotu 9. června od 14.30 hodin. V programu vystoupí cimbálová muzika Korečnica.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam