Muž si šel zaběhat a přitom zachránil řidiče před uhořením

Foto: Policie ČRFoto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Hasiči a policie 6. 6. 2018 | Autor: Irena Frolová

HULÍN - Mladý řidič, který u Hulína naboural do betonové stěny železničního viaduktu, vděčí za svůj život náhodnému svědkovi. Ten si šel zaběhat a naštěstí byl ve správnou chvíli na správném místě a muže v bezvědomí zachránil před uhořením, serveru Zlin.cz to řekla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

O nehodě, která se stala v pondělí v dopoledních hodinách, jsme na serveru Zlin.cz už v den havárie informovali. Policie ale až nyní zveřejnila dramatické okolnosti, které záchraně šoféra předcházely.

Čtyřiadvacetiletý řidič za volantem Volkswagenu Passat nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zřejmě vlivem vysoké rychlosti narazil do betonové stěny železničního viaduktu. Po nárazu na chvíli upadl do bezvědomí a zůstal tak ve vozidle. Jenže náraz způsobil silný požár a nebýt pohotového svědka, pravděpodobně by v plamenech našel jistou smrt.

"Bezprostředně před tím, než auto začalo intenzivně hořet, zraněného naštěstí vytáhl třiapadesátiletý sportovec, který běžel okolo. Záchranáři následně lehce zraněného řidiče převezli do nemocnice," poznamenala policejní mluvčí Kyšnerová.

Dechová zkouška prokázala, že řidič byl před jízdou střízlivý. Mladík si ale zadělal na pořádný problém. Ukázalo se totiž, že jel v autě, které již několik měsíců nebylo zákonně pojištěno. A škoda není vůbec malá - na autě asi 200 tisíc korun a na železničním viaduktu 50 tisíc.

O této nehodě jsme vás informovali zde.

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam