ROZHOVOR: SUBARU si zamilujete hned, jakmile se v něm svezete

Foto: archiv IVOS ZlínFoto: archiv IVOS Zlín
Foto: archiv IVOS Zlín
Auto-moto 6. 6. 2018 | Zdroj: Šárka Šarmanová

ZLÍN -  „SUBARU má jako značka nových vozidel největší návratnost klientů a my přesně toto vidíme každý měsíc na prodejně. Já sám prodávám vozy teprve pátým rokem a mám již spoustu rodin i firem, kam prodávám nyní jejich druhé, třetí, čtvrté, až po dvanácté SUBARU,“ říká Igor Trávníček, obchodní ředitel společnosti Ivos Zlín, která mimo jiné prodává i vozy této oblíbené japonské značky.

Řada lidí stále bere vozy SUBARU jako rallyová auta, která mohou vidět někde na závodech. Jaká je ale realita?

Realita je taková, že na rallyových závodech uvidíte SUBARU zcela s jistotou, ale hlavní zaměření značky SUBARU na našem trhu je na osobní vozidla s maximální mírou bezpečnosti, přesnosti řízení a hlavně to, proč to všichni děláme, úsměv na tváři od ucha k uchu. To říkám záměrně, protože řidiči ve vozidlech SUBARU se zdraví mávnutím ruky nebo probliknutím dálkových světel a při tom se každý usmívá, jako kdyby zrovna poslouchal Mareše a Hezutského v ranní show na Evropě 2.

Mají Subaru ještě vůbec něco společného se závodními vozy?

To bezpochyby mají, geny se zde na 100% nezapřou. Se závodními vozy mají čistě osobní modely od SUBARU společné zejména přesné řízení, neskutečně dobrý podvozek, perfektní výhled za volantem na všechny strany a stále stejný systém pohonu 4x4.

Každého zajímá nejenom kvalita, ale samozřejmě také cena. Jaká je cenová dostupnost vozů značky Subaru, ve smyslu cena v poměru s výbavou?

Zde se domnívám, že Vás možná překvapím, jelikož obecné mínění o cenách znám. Pravdou je to, že dnes u nás můžete koupit nové SUBARU, konkrétně nové SUBARU XV (mimo jiné vozidlo s historicky nejlepšími výsledky japonských bezpečnostních testů), od 530 000,- Kč včetně DPH. V této ceně má nové XV automatickou převodovku, stálý pohon všech kol 4x4, perfektní bezpečnostní systém EyeSight vč. adaptibilního tempomatu, vyhřívané přední sedadla, multifunkční barevní dotykové rádio SUBARU Starlink, 17“ litá pěkná kola atd.. Co se týká dostupnosti, tak máme každý měsíc přísun nových vozidel, která jsou dostupná prakticky ihned, ale nyní je nejčastěji s klienty objednáváme přímo do fabriky do Japonska a při této variantě objednání trvá dodání k nám 5 a půl měsíce.

To je docela dlouhá čekací doba

Půl roku je vcelku dlouhá doba, ale to auto vám to čekání vrátí, jednak jej máte přesně tak, jak si jej vyberete v rámci barvy, výbavy a motorizace a také hlavně jak se říká, všechno má svůj čas a na dobré věci se musí počkat.

V poslední době jsou velice oblíbená rodinná auta, typu SUV. Může SUBARU nabídnout i takový model?

Ano. SUBARU se na našem trhu již léta zaměřuje na vozy typu SUV. Hlavní výhodou našich SUVéček je uložení motoru boxer, což zajišťuje spolu s bezpečnostně uloženou převodovkou nižší těžiště a tím jsou minimalizovány náklony při průjezdu zatáčkami a obecně tyto auťáky na cestě perfektně sedí. SUV můžeme nabídnout od malých, zde je zástupce model SUBARU XV, přes střední Forester a máme také velkého Outbacka, který spadá do kategorie allroadů.

Hodně lidí, zejména rodin s malými dětmi, sleduje bezpečnostní prvky vozů. Jak si stojí v tomto ohledu právě SUBARU?

Momentálně jako dvojka na světovém trhu. To je právě to, na čem se u SUBARU nyní pracuje, aby se naše vozy staly jedničkou na trhu v rámci bezpečnosti. U SUBARU Vám bezpečnost zajišťuje hodně prvků z pasivní i aktivní bezpečnosti. Už jen samotný pohon 4x4 má značky vliv na bezpečnost jízdy. Jako další prvky bych zmínil bezpečnostní uložení motoru, předkolizní systém EyeSight, hlídání mrtvého úhlu, SRS (přední, boční, hlavové a kolenní) airbagy, systém automatického přepínání mezi dálkovými a potkávacími světly, výztuhy bočních dveří a okolo kokpitu, bezpečnostní pásy s přepínačem a omezovačem tahu, bezpečnostní opěradla předních sedadel, bezpečnostní konzole pedálů, systém ochrany proti neúmyslnému zrychlování, bezpečnostní uchycení dětských sedaček ISO-FIX atd…

Mají vozy nějaký speciální bezpečnosti prvek, kterými se SUBARU může pochlubit?

Zde bych rád zmínil bezpečnostní systém EyeSight. Jedná se o systém stereokamer umístěných před čelním sklem, který hlídá prostor před vámi. Obecně, SUBARU zahájilo vývoj tohoto asistenčního systému s dvojicí kamer na konci osmdesátých let. Základem byly filozofie nejvyšší bezpečnosti, a hlavně úsilí o ochranu všech lidí před nehodami, a to včetně chodců. Přímo tento systém dvou kamer napodobuje strukturu lidského vnímání a umí rozpoznávat to co je před ním tak, jako to umí lidé. Tyto, jak my říkáme „oči“ detekují objekty ve svém zorném poli a následně na to přimějí vozidlo k reakci. Tím nejenom předcházejí nehodám, ale také snižují únavu řidiče. Mezi jednotlivé funkce EyeSightu patří: Předkolizní brždění, Adaptibilní tempomat, Předkolizní regulace škrtící klapky, Upozornění a varování, Systém udržení vozidla mezi jízdními pruhy.

A otázka na závěr. Z jakého důvodu by si měl člověk koupit právě vůz značky SUBARU?

Těch důvodů je mnoho, převážně tolik, kolik je důvodů proč si koupit nový automobil. SUBARU v rámci své modelové řady dokáže uspokojit širší spektrum klientů. Pokud jsou pro klienta hlavními parametry při koupi nového vozu bezpečnost, spolehlivost, perfektní jízdní vlastnosti a ojedinělost, tak SUBARU je pro něj to pravé. SUBARU si zamilujete při jízdě v něm, o tom to celé je!

Fotogalerie

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam