Dejte svůj tip na ocenění lékařů a zdravotníků

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Okno do kraje 7. 6. 2018 | Zdroj: Helena Mráčková

ZLÍNSKÝ KRAJ - Ještě do konce června mohou občané navrhnout na ocenění lékaře, zdravotníky, sanitáře, zkrátka kohokoliv z široké sféry lékařských i nelékařských profesí ve zdravotnictví.

„U zdravotníků předpokládáme, že pomáhají od nemocí, že tiší bolest i úzkost a že to dělají jaksi automaticky, že to mají "v popisu práce". Jenže i oni jsou lidé, kteří se sami potýkají s únavou a s vlastními starostmi, které nedávají najevo. Tato anketa je způsob, jak upozornit nejen na profesionalitu, ale také na vlídný přístup ke kolegům a k pacientům, na laskavost a empatii, protože to vše je velmi důležité – a zvláště když je člověk nemocný a potřebuje povzbuzení,“ řekl hejtman Jiří Čunek.

Zlínský kraj letos vyhlašuje již pátý ročník Pracovníka roku ve zdravotních službách. Z předložených nominací budou odbornou komisí vyhodnoceni a následně oceněni tři lidé ve dvou kategoriích: lékař a nelékařský zdravotnický personál. Kdokoliv z veřejnosti chce přispět svým tipem, najde informace i návrhový list na webu kraje, nebo se vše potřebné dozví v Odboru zdravotnictví KÚ Zlínského kraje.

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam