KAM VYRAZIT TENTO TÝDEN: Kraj ožije koncerty pod hvězdami i netradiční prohlídkou zámku Lešná v ZOO

Zámek Lešná v areálu ZOO Zlín (Foto: Zlin.cz)Zámek Lešná v areálu ZOO Zlín (Foto: Zlin.cz)
Zámek Lešná v areálu ZOO Zlín (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 11. 6. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Koncert s ohňostrojem, netradiční noční prohlídka Uherského Hradiště, oslavy zápisu zahrad a kroměřížského Arcibiskupského zámku do dědictví UNESCO, ale třeba také slavnosti pivovaru. Tento týden bude ve Zlínském kraji skutečně nabitý.

Už v pondělí 11. června se můžete těšit na další ročník charitativního koncertu „Muzikanti, hrajte…“ aneb Filharmonie pod širým nebem. "Jako předskokan vystoupí kapela The Chargers z Kroměříže. Následně Filharmonie Bohuslava Martinů pod vedením dirigenta Jakuba Kleckera zahraje unikátní díla německého skladatele G. F. Händela - Vodní hudbu a Hudbu ke královskému ohňostroji. A právě ohňostroj také dotvoří atmosféru večera," uvedl Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy. Akce se koná na platformě 14/15 BAŤOVA INSTITUTU VE ZLÍNĚ. Podmínkou je však hezké počasí.

Až do konce června, a to každé úterý, se můžete vydat na netradiční večerní prohlídku městem Uherské Hradiště. V rámci putování můžete nahlédnout do zajímavých zákoutí města a dozvědět se i něco z jeho historie. Sraz je vždy ve 20.00 u morového sloupu na Mariánském náměstí.

V pátek 15. června zve Krajská knihovna Františka Bartoše Zlín na koncert hudebníka Petra Bazaly - klávesy a akordeon - pro veřejnost v rámci Dnů umění nevidomých na Moravě. Koncert proběhne od 10.00 ve 2. podlaží budovy 15, sál B.

Květná zahrada Kroměříž bude v pátek od 19.00 místem koncertu u příležitosti 20. výročí zápisu zahrad a Arcibiskupského zámku na seznam světového dědictví UNESCO. „V programu zazní skladby autorů a hudebníků, kteří působili na kroměřížském zámku nebo jejichž skladby jsou uloženy v hudební zámecké sbírce,“ přiblížil dále Zdeněk Urbanovský.

A nabitý bude zejména víkend. V sobotu 16. června ožije Masarykovo náměstí Uherské Hradiště národní přehlídkou mladých interpretů verbuňku. Program začne v 10.30.

Uherský Brod zase zažije v sobotu Krajský sokolský slet. V 13.30 začne průvodem z Masarykova náměstí, v 14.00 se uskuteční slavnostní zahájení na sokolském stadionu.

A v ten samý den se ve zlínské části Malenovice odehrají pivní slavnosti. Ty pořádá místní malejovický pivovar. „Od 12.00 do 23.00 bude možné ochutnat 25 druhů piva včetně točeného bezlepkového piva z pivovaru Ferdinand Benešov. Připravena bude udírna, bramboráky a další občerstvení,“ pozval dále Zdeněk Urbanovský.

A na netradiční prohlídky zve i zámek Lešná v areálu ZOO Zlín. Ty se totiž budou odehrávat v duchu První republiky. Návštěvníci se dozvědí, jak se na zámku a v jeho okolí žilo před 100 lety a jaké změny přinesl nový československý stát majitelům zdejšího panství.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam