Okurková sezóna pro tenis neplatí

Foto: Jan ZatloukalFoto: Jan Zatloukal
Foto: Jan Zatloukal
Sport 10. 6. 2018 | Autor: Jan Čada

ZLÍN - Pro vrcholové sportovce je červen měsícem přípravy nebo odpočinku, ligové soutěže nehrají fotbalisté, hokejisté, basketbalisté, házenkáři ani volejbalisté. Prostě typická "okurka". Ještě, že tu je tenis.

Nejde ani tak o věhlasné Roland Garros, tedy francouzské mezinárodní mistrovství na pařížské antuce, jako o to, že se před dovolenými dostávají do herního tranzu rekreační tenisté zvaní též bojovníci.

Na dvorcích zlínského Tenisového klubu obsadili hned jedenáct "polí mučení a rozkoše", a to ještě vedle bojovali nejmenší caparti v baby tenisu.

Počtem účastníků byl dominantní už pátý ročník hodně dobře obsazeného deblového turnaje pořádaného zlínskou pobočkou Oberbank.

"Myslím, že tohle bylo přesně podle předpokladů, šestatřicet opravdových bojovníků, kluci dvacetiletí i pánové za šedesátkou, není divu, že nakonec vyhrálo mládí reprezentované prakticky nejmladšími účastníky Šenkeříkem a Kovaříkem," chválil úroveň sportovní a chválen byl ostatními spolu s Aloisem Manou za organizaci ředitel turnaje Jan Zatloukal.

O patro níž se ve vedru bičovali k bodům v dlouhodobém seriálu singlisté Grand Prix tenistů v kategorii nad padesát let. Cenné vavříny si ve finále po výhře nad Novákem zajistil hlavní favorit Machala.

Tenisové hody měsíce června nekončí ani náhodou, 23. 6., v sobotu, se hraje jubilejní 20. ročník turnaje pořád známého především jako Radnice open.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam