Muž se vydal opilý autem do supermarketu

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 11. 6. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Osobní motorové vozidlo, které měl jeho řidič problém udržet v přímém směru, neušlo včera v podvečer pozornosti hlídky Městské policie Zlín. Její mluvčí Pavel Janík o případu pověděl serveru Zlin.cz.

Při kontrole v blízkosti supermarketu v centru města si strážníci všimli několik minut před osmou hodinu projíždějícího automobilu. "Nebezpečný způsob jeho jízdy nasvědčoval, že s jeho řidičem nemusí být vše v pořádku. Podezření hlídky vzápětí potvrdil i sám řidič, který nereagoval na pokyn k zastavení a pokračoval až ke svému bydlišti v hustě obydlené čtvrti Podvesná," popsal Janík.

Když řidič nakonec zastavil před svým domem, zjistili strážníci, že se jedná o 63letého muže. "Ten ke svému jednání uvedl, že nezastavil jednoduše proto, že měl v autě hlasitě puštěné rádio a zvuku sirény, výstražných majáků ani rozsvíceného nápisu „STOP" si nevšiml. Stejně tak si asi nevšiml své vlastní konzumace alkoholických nápojů před jízdou, kterou strážníkům negoval. K jeho smůle ji ale potvrdil analyzátor alkoholu v dechu, který prokázal, že mu v organizmu koluje přes 2,3 promile. A tato hodnota jej spolehlivě kvalifikovala mezi podezřelé z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky," povyprávěl mluvčí strážníků.

Hlídka opilého řidiče podle slov policisty omezila na osobní svobodě a následně jej předala k dalšímu šetření kolegům z republikové policie. "Perličkou na celé události je, že z místa bydliště to měl dotyčný do obchodu přibližně pouhých 500 metrů," dodal Janík.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam