Zlínská zoo plánuje návrat jaguárů

Ilustrační foto (Foto: Pixabay)Ilustrační foto (Foto: Pixabay)
Ilustrační foto (Foto: Pixabay)
Co se děje 13. 6. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Zlínská zoo hodlá pokračovat v proměně amazonské oblasti a Guayanas rozšíří nová expozice nazvaná Jaguar Trek. Jaguáři se tak do zlínské zoo vrátí po dlouhých 25 letech, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí Zoo Zlín Romana Bujáčková.

Po delší době mohli návštěvníci zavítat do amazonské oblasti a poprvé si prohlédnout Gyayanas na začátku letošního dubna. Zlínská zoo tak nově pojmenovala několik zdejších expozic, které od loňského podzimu procházely výraznou obnovou. Ve zcela proměněných expozicích se představí nejen původní obyvatelé amazonské oblasti, například opičky kotulové, čáje, čápi jihoameričtí a papoušci ara, ale také nové druhy, například mravenečníci čtyřprstí, tamaríni pestří nebo tukani bělolící.

Proměna Amazonie odstartovala loni na podzim. Zoo zajistila revitalizaci vodních ploch v Amazonii a v nedalekém dětském koutku. Během čištění rybníků bylo odtěženo více jak 2 300 m3 bláta a nánosů, což představuje 230 plně naložených tater. Souběžně se rozběhla i přestavba expozic. „Rozhodli jsme se dopřát zvířatům daleko větší prostor a navíc rozšířit kolekci chovaných druhů. Kromě toho některé technické části expozic již pomalu dosluhovaly a bylo nutno je vyměnit. To platí třeba pro voliéru papoušků ara. Původní dřevěné sloupy jsme nahradili kovovými, voliéru jsme o třetinu zvětšili. Na první prohlídku největší voliéry v ČR pozveme návštěvníky na začátku července," uvedl ředitel zoo Roman Horský.

Dokončením Guayanas ale proměna amazonské oblasti zdaleka nekončí. Již letos zoo zahájí přípravu nové expozice, která ponese jméno Jaguar Trek (rozloha cca 2 500 m2). Jaguáři se tak do Zlína vrátí po více jak 25 letech. „V letošním roce připravíme projektovou část. Vznik nové expozice letos město Zlín podpoří částkou šest milionů korun," řekl Roman Horský. Nová expozice od příštího roku začne vznikat ve svahu pod tropickou halou. Pokud půjde vše podle předpokladů, zoo plánuje otevřít expozici pro jaguáry v roce 2020.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam