Kuriózní střet cyklisty s lvicí řeší policie

Ilustrační foto (Foto: Pixabay)Ilustrační foto (Foto: Pixabay)
Ilustrační foto (Foto: Pixabay)
Hasiči a policie 13. 6. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZDĚCHOV - Potkat na polní cestě u Vsetína opravdovou lvici se zdá být nemožné, jednomu cyklistovi se to ale skutečně přihodilo. Setkání s šelmou navíc neproběhlo zcela přátelsky a nyní se případem zabývá policie, serveru Zlin.cz to uvedl policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

Že se cyklistům občas pod kola přimotá nějaké zvíře, se stává docela běžně. Osmatřicetiletý cyklista ze Vsetína ale zažil něco, na co zřejmě do konce života nezapomene. Na polňačce u obce Zděchov se střetl s lvicí. Nutno podotknout, že nešlo o žádné halucinace nebo vidiny způsobené přemírou alkoholu. Cyklista byl střízlivý a duševně zcela v pořádku.

"K události došlo uplynulou neděli kolem třetí odpoledne u obce Zděchov. Cyklista ze Vsetína se blížil k obci po lesní cestě. V tu samou chvíli se rozhodl třiatřicetiletý muž vyvenčit svou lvici. I když měl šelmu během procházky připoutanou, kontaktu zvířete s projíždějícím cyklistou zabránit nedokázal. Napadený sportovec pak pro jistotu vyhledal i lékařské ošetření," poznamenal Malcharczik.

Policie se nyní snaží odhalit, co přesně se stalo. "Zjišťujeme i podmínky, za jakých se může tato šelma pohybovat na veřejnosti. Získané informace povedou k určení právní kvalifikace případu," dodal policejní mluvčí.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam