Na brodském náměstí budou zdarma kontrolovat mateřská znaménka

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Uherský Brod)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Uherský Brod)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Uherský Brod)
Co se děje 13. 6. 2018 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÝ BROD - Preventivní kontrolu pigmentových znamének zdarma a bez čekání mohou lidé využít ve středu 13. června na Masarykově náměstí v Uherském Brodě. V rámci charitativního projektu Každý krok pomáhá tu budou zdravotníci zájemcům nabízet vyšetření pigmentových znamének, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí města Elen Sladká.

Akci pořádá Oborová zdravotní pojišťovna, zdravotní služby jsou však zdarma pro všechny. Odborníci budou zájemcům k dispozici od 14.00 do 17.00 hodin.

„Lidé si často neuvědomují, jaké všechny služby jim může jejich zdravotní pojišťovna poskytnout. Vedle toho hlavního – tedy proplácení zdravotní péče – to je řada zdravotních benefitů, ale například také pomoc s hledáním specialisty s volnou kapacitou nebo třeba snadná komunikace přes internet, aniž by klient musel s každou drobností osobně chodit na pobočku," řekl za pořadatele Radovan Kouřil.

Zdravotní péče může být velmi nákladná. Díky své zdravotní pojišťovně však lidé přímo u lékaře neplatí nic. Přitom náklady na léčení nejdražších onemocnění se mohou přehoupnout i přes dvacet milionů korun za rok na jednoho člověka. To platí například u lidí, kteří trpí poruchou srážlivosti krve. I u běžnějších diagnóz se ale náklady mohou šplhat do desítek tisíc. Například roční výdaje na léčbu diabetu jsou 50 tisíc korun, operace slepého střeva vyjde na 30 tisíc korun a stejně tak kolem 30 tisíc korun stojí například jeden den péče na ARO.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam