Případ šoféra náklaďáku, který na Zlínsku usmrtil chodce, míří k soudu

Foto: Policie ČRFoto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Hasiči a policie 14. 6. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKO - Vyšetřovatel kriminální policie ukončil vyšetřování případu sraženého chodce, k němuž došlo 5. ledna letošního roku krátce před šestou hodinou ráno v Poteči u Valašských Klobouk. Šofér náklaďáku se tak bude zpovídat před soudem, serveru Zlin.cz to uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Vyšetřovatel podal státnímu zástupci návrh na podání obžaloby proti obviněnému dvaačtyřicetiletému muži z Uherského Brodu, který řídil nákladní vozidlo značky Mercedes. Podle závěrů policie řidič nedodržel maximální rychlost povolenou pro jízdu v obci a chodce srazil. Za usmrcení z nedbalosti mu hrozí jeden rok až šest let odnětí svobody.

"Vyšetřování prokázalo, že šedesátiletý muž šel před tragickou nehodou po pravém okraji vozovky čelem k projíždějícímu nákladnímu vozidlu, čili v souladu se zákonem o provozu na pozemních komunikacích. Lékařské vyšetření potvrdilo, že nebyl pod vlivem žádné návykové látky. Oproti tomu řidič nákladního vozidla jel v obci rychlostí 75 kilometrův hodině, navíc v noční tmě, chodce jdoucího po krajnici si nevšiml a srazil ho. Nepřizpůsobil tedy svou rychlost ani jízdě v obci, ani povětrnostním podmínkám a nezareagoval včas na chodce, kterého mohl v obci očekávat," poznamenala Kozumplíková. Chodec utrpěl po srážce s náklaďákem závažná zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam