Hřiště ponese jméno po sportovní legendě Daně Zátopkové

Foto: MěÚ Rožnov pod RadhoštěmFoto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm
Foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm
Co se děje 14. 6. 2018 | Autor: Irena Frolová

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Atletické hřiště Dany Zátopkové. To je nový název nového víceúčelového sportovního hřiště v Rožnově pod Radhoštěm, které bylo otevřeno v loňském roce, serveru Zlin.cz to oznámil mluvčí města Tomáš Gross.

V loňském roce otevřené víceúčelové sportovní hřiště v ulici Letenská má nový název Atletické hřiště Dany Zátopkové. Rozhodli o tom rožnovští zastupitelé po předchozím souhlasu samotné sportovní legendy Dany Zátopkové. „Už vloni jsem požádal paní Danu Zátopkovou o to, aby naše nové hřiště mohlo nést její jméno. A jsem moc rád, že souhlasila, protože víme, že ne vždy podobné návrhy akceptuje. Je pro nás ctí, že mladí sportovci i široká veřejnost mohou nyní sportovat na moderním hřišti pojmenovaném po naší běžecké legendě – na Atletickém hřišti Dany Zátopkové," netajil radost nad novým názvem hřiště starosta Rožnova Radim Holiš, který je sám aktivním běžcem a s Danou Zátopkovou se potkává mimo jiné při městem spoluorganizovaném půlmaratonu Běh rodným krajem Emila Zátopka.

„Právě na tento zářijový běh připravíme slavnostní akt přejmenování hřiště tak, aby u toho mohla paní Dana Zátopková osobně být. Věřím, že samotné hřiště i generace sportovců, které zde vyrostou, udělají čest jménu obou manželů Zátopkových," dodal starosta.

Na moderním víceúčelovém hřišti v ulici Letenská jsou veřejnosti k dispozici tři plochy na míčové hry (basketbal, házenou, volejbal, tenis, florbal, badminton), dále asfaltový ovál na in-line brusle a tartanový ovál na běhy.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam