V Uherském Hradišti bude diskuze s političkou a herečkou Vašáryovou

Magda Vašáryová (Foto: MKUH)Magda Vašáryová (Foto: MKUH)
Magda Vašáryová (Foto: MKUH)
Co se děje 15. 6. 2018 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Kino Hvězda v Uherském Hradišti chystá na čtvrtek 21.06. další ze studentských diskusních pořadů, tentokrát s političkou, diplomatkou, socioložkou a dříve také herečkou Magdou Vašáryovou. U příležitosti stoletého výročí založení Československa se bude věnovat tématům jako vyrovnání s minulostí nebo lhostejnost k budoucnosti, sdělil serveru Zlin.cz mluvčí Městských kin Uherské Hradiště Jaromír Orel.

Studentské diskusní pořady nesou název Hvězda mluví a naslouchá. Setkání s Vašáryovou začne v 18:00: Kromě vyrovnání se s minulostí a lhostejnosti k budoucnosti se bude zabývat také mezigenerační propastí mezi mladou generací a rodiči i propastí mezi městem a venkovem. „Nastíní stručně svou vizi budoucnosti středoevropského prostoru nebo se dotkne proměny postavení ženy ve společnosti,“ uvedl Orel.

Na akci je dobrovolné vstupné. „Cílem diskusních večerů je obnovit slušnost v diskusi na společenská témata, přiblížit se sobě navzájem, sdílet své názory a myšlenky a klást si kritické otázky. K tomu jsme se rozhodli přizvat známé osobnosti, které se mohou podělit o své zkušenosti”, vysvětlil zakladatel studentského spolku Studenti pro Hradiště Václav Janík a současně jeden z moderátorů večera. Tím druhým bude jeho kolega, nyní už vysokoškolák Adam Jašek.

Magda Vášáryová je slovenská herečka, diplomatka a politička. V letech 1966–1971 vystudovala sociologii na Filozofické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě, od roku 1970 působila jako herečka. Po sametové revoluci v roce 1989 se stala velvyslankyní ČSFR v Rakousku, v květnu 1999 neúspěšně kandidovala na úřad prezidenta Slovenské republiky. V letech 2000-2005 působila ve funkci velvyslankyně Slovenské republiky v Polsku, poté pracovala ve funkci státní tajemnice slovenského ministerstva zahraničních věcí. Od června 2006 byla poslankyní Národní rady za Slovenskou demokratickou a křesťanskou unii – Demokratickou stranu, v roce 2010 svůj poslanecký mandát obhájila. V červenci 2010 oznámila, že se bude ucházet o funkci primátorky Bratislavy v podzimních volbách, kde skončila jako druhá ze čtyř kandidátů.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam