Tři roky starý případ oběšence z Pohořelic stále nemá rozuzlení, totožnost mrtvého je neznámá

ilustrační foto: Zlin.czilustrační foto: Zlin.cz
ilustrační foto: Zlin.cz
Hasiči a policie 17. 6. 2018 | Autor: Irena Frolová

POHOŘELICE - Už to budou brzy tři roky, co myslivci objevili v lese u Pohořelic mrtvého oběšence ve značném stádiu rozkladu. Ani po tak dlouhé době ale není případ uzavřen, policisté stále neznají identitu mrtvého, serveru Zlin.cz to řekla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Ihned poté, co byl oběšenec v lese objeven, policisté zveřejnili fotografie oblečení a věci mrtvého muže, které měl u sebe. Neozval se ale nikdo, kdo by podle toho mrtvého poznal. Dodnes se nenašel ani nikdo, komu by muž chyběl. "Požádali jsme proto Odbor kriminalistické techniky a expertíz Brno o odborné vyjádření z oboru daktyloskopie, které však neprokázalo shodu s otisky prstů uloženými v databázi. Databází neprocházel ani žádný ze vzorků DNA," konstatovala Kozumplíková.

Policisté ale stále pátrají po identitě mrtvého. Nyní obdrželi požadovaný znalecký posudek z oboru antropologie a rekonstrukci obličeje podle lebky muže z Kriminalistického ústavu Praha. "Ze znaleckého posudku vyplývá, že se jednalo o muže ve věku mezi 45 – 50 lety, který měl vysoké a široké čelo a nos ohnutý směrem vlevo vlivem zhojené zlomeniny nosních kostí," podotkla policejní mluvčí.

Policisté se rozhodli podobiznu muže zveřejnit a doufají, že se mezi lidmi najde někdo, kdo mrtvého pozná. Veškeré informace přijmou strážci zákona na bezplatné lince 158. Lidé ale mohou zavolat i přímo kriminalistům na telefonní číslo 974 666 338.

Muže našli myslivce ve středu 26. srpna 2015. Zrovna rozváželi krmení pro zvěř, když v okolí krmelce ucítili silný zápach. Osmatřicetiletá žena se šla podívat o kousek dál, kde uviděla stát u stromu nějakého muže. Když přišla blíž, s hrůzou zjistila, že muž nestojí, ale visí na stromě. Vyděšená se vrátila zpět ke svým kolegům, kteří zavolali policii. Pole soudní pitvy měl muž zemřít asi týden před tím, než ho myslivci našli. Na sobě měl maskáčové krátké kalhoty, hnědočerné boty značky Alpine Pro se sešlapanou podrážkou a béžové tričko s černým obrázkem. Vedle něho ležela plátěná béžová taška, tzv. somradlo, v níž byly tři zapalovače, prázdná plechová krabička od cigaret a otvírák. Muž byl atletické postavy, vysoký asi 175 – 180 cm, měl krátké prošedivělé vlasy s mírnou pleší.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam