Pětice obcí získá půlmilionovou dotaci na pořízení automobilových stříkaček pro hasiče

foto: kr-zlinsky.czfoto: kr-zlinsky.cz
foto: kr-zlinsky.cz
Co se děje 17. 6. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Zlínský kraj přispěje obcím Nový Hrozenkov, Osvětimany, Strání, Velký Ořechov a Zádveřice-Raková na nákup cisternových automobilových stříkaček. Celkově jde o částku 2,5 milionu korun a každá obec získá 500 tisíc korun, serveru Zlin.cz to sdělil Jan Vandík z tiskového oddělení krajského úřadu.

Prostředky obce obdrží v rámci programu Ministerstva vnitra - Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR, zaměřeného na dotace pro jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí pro letošní rok, na jehož spolufinancování se Zlínský kraj podílí. Vyhodnocení žádostí provedlo Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR na návrh Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje.

„Nová požární technika, kterou budou moci obce svým jednotkám sborů dobrovolných hasičů díky těmto penězům pořídit, významně zvýší akceschopnost jednotek, sníží se dojezdové časy k zásahům a zvýší se bezpečnost hasičů při přepravě na místo. Velkým přínosem bude také úspora nákladů za údržbu a opravy stávajících vozidel, které jsou v mnoha případech již značně zastaralé," uvedl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Rada Zlínského kraje na svém jednání projednala a doporučila zastupitelům schválit také rámec programu na podporu jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí v roce 2019. Bude v něm vyčleněno celkem 6,7 milionu korun. Obce z něj budou moci získat dotaci od 30 tisíc do 250 tisíc korun na nákup či opravu zásahové požární techniky nebo věcných prostředků požární ochrany (s výjimkou cisternových automobilových stříkaček a dopravních automobilů).

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam