Největšími taháky letošního zámeckého léta budou houslista Vodička a herečka Turzonovová

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Vizovice)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Vizovice)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Vizovice)
Kultura 19. 6. 2018 | Autor: Irena Frolová

VIZOVICE - Houslista Jiří Vodička a slovenská herečka Božidara Turzonovová - to jsou největší taháky letošního Vizovického zámeckého kulturního léta Aloise Háby. Oba koncerty festival představí v červnu, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí města Gabriela Netopilová Sluštíková.

Virtuózní večer houslisty Jiřího Vodičky a klavíristy Martina Kasíka se uskuteční tento pátek v reprezentačním sále vizovického zámku. O týden později - 29. června - se na stejném místě mohou posluchači těšit ze společného vystoupení Božidary Turzonovové a mužského pěveckého sboru Danubius Octet Singers.

„Letošní ročník Vizovického zámeckého kulturního léta Aloise Háby je plný zajímavých koncertů. A velmi nás těší, že někteří umělci se k nám vracejí. Jiří Vodička i Martin Kasík se tady představili v roce 2016. Jiří Vodička jako člen mezinárodně úspěšného Smetanova tria, Martin Kasík jako klavírní doprovod při strhujícím provedení Janáčkova Zápisníku zmizelého," připomněl organizátor Vizovického zámeckého kulturního léta Aloise Háby Vít Sušila.

Jiří Vodička patří k nejvýznamnějším a nejvyhledávanějším českým houslistům. Už v dětství na sebe upozornil vítězstvími v mnoha soutěžích. Ve svých 14 letech byl mimořádně přijat na vysokou školu – Institut pro umělecká studia v Ostravě. Pravidelně vystupuje jako sólista s mnoha význačnými českými i zahraničními orchestry, natočil několik CD.

Martin Kasík je jednou z nejvýraznějších osobností české hudební scény. Cestu na světová pódia mu otevřela vítězství v soutěžích Pražského Jara 1998 a Young Concert Artists v New Yorku 1999. Jeho nahrávky pro společnosti Supraphon a Arco Diva získaly nejvyšší ocenění v časopisech Gramophone, Repertoire a Harmonie.

„Při společném koncertě s názvem Virtuózní večer se posluchači mohou těšit na houslové sonáty Ludwiga van Beethovena a Bohuslava Martinů. Tyto skladby se umělci chystají nahrávat na CD," doplnil Vít Sušila.

O týden později se lidé mohou těšit na hudebně-literární pořad s četbou z korespondence a básní Emy Destinové a mužskými sbory Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka a Eugena Suchoně s názvem Zahrada srdce.

O nevšední hudební zážitek se postará mužský pěvecký sbor Danubius Octet Singers. Vznikl v roce 2013 z iniciativy dirigenta a sbormistra Daniela Simandla a člena sboru Vídeňské státní opery Jaroslava Pehala. Mezi jednotlivými hudebními čísly vystoupí s uměleckým přednesem uznávaná slovenská herečka Božidara Turzonovová. „Zajímavostí určitě je, že týden před uvedením ve Vizovicích má program Zahrada srdce premiéru na festivalu Smetanova Litomyšl. Troufám si říct, že půjde o skutečně mimořádný kulturní zážitek," upozornil organizátor.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam