Opilí mladíci řádili v domě s práškovým hasicím přístrojem, napáchali nemalou škodu

Foto: Městská policie ZlínFoto: Městská policie Zlín
Foto: Městská policie Zlín
Hasiči a policie 19. 6. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Zřejmě přemíra alkoholu měla za následek naprosto nesmyslné řádění dvou mladíků v domě ve Zlíně. Popadli práškový hasicí přístroj a začali po sobě zběsile stříkat, poničili chodbu i dva byty, serveru Zlin.cz to sdělil zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Strážníci do domu původně vyjeli, aby ověřili oznámení o požáru. Když hlídka dorazila na místo, byli zde i dvě jednotky hasičů. Jak se ale ukázalo, zcela zbytečně. Nikde totiž nehořelo. "Když strážníci společně s hasiči vstoupili dovnitř, potvrdilo se, že po ohni zde není ani památky, zato modrý prášek z přístroje byl jak ve společných prostorách, tak i uvnitř otevřených bytů," podotkl Janík.

Ukázalo se, že spoušť mají na svědomí šestnáctiletý mladík a jeho o dva roky starší kamarád. Ten už v tu chvíli pobíhal po schodišti se smetákem v ruce. "Mladší z dvojice hlídce uvedl, že když vstoupil do domu, nalezl u vstupu do sklepa hasicí přístroj. Protože ještě nikdy neměl příležitost hasicí přístroj vyzkoušet, postihnul jej nápad, že právě nastala ta pravá chvíle. Přístroj inicioval a jeho obsah vystříkal jak ve společných prostorách, tak i v bytě svého kamaráda. Aby toho nebylo málo, vniknul pootevřenými dveřmi i do sousedního bytu, kde práškem poškodil elektroniku a osobní věci uživatele," konstatoval Janík.

Dechová zkouška u mladistvého prokázala 0,9 promile alkoholu v organizmu, jeho starší kamarád nadýchal 1,6 promile. Správcová objektu vyčíslila způsobenou škodu na 10 tisíc korun, a to v této částce nebyla zahrnuta škoda  za poničené věci v bytech. Případ si převzali republikoví policisté.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam