Modernizace škol přijde kraj na více než 50 milionů korun

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 20. 6. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Celkem osm nových investičních záměrů v oblasti školství schválila krajská rada. Jejich celkový finanční objem přesáhne 50 milionů korun, serveru Zlin.cz to uvedl Jan Vandík z tiskového oddělení krajského úřadu.

„Všechny tyto akce jsou naplánovány tak, aby byly zahájeny i ukončeny ještě v letošním roce," řekl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Na Gymnáziu Valašské Klobouky budou provedeny stavební úpravy pro učebnu informatiky. Vytvořena zde bude moderní a plně funkční učebna s dostatečnou kapacitou míst a s přístupem každého žáka k osobnímu PC. Provedeny budou nové elektroinstalace, upravena podlaha a položeno nové PVC. Přistoupí se také k výmalbě stěn a stropů. Celkové náklady jsou vyčísleny na 1,730 milionu korun.

Na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži se uskuteční 3. etapa stavebních úprav, čímž bude dokončena rekonstrukce budovy. V křídlech A a B budou zateplena podkroví včetně výměny oken a opravena zde bude elektroinstalace. Práce budou stát 9,402 milionu korun.

Střední zdravotnická škola Kroměříž přistoupí k rekonstrukci slaboproudých rozvodů, které již nesplňují požadavky na provoz a kvalitní výuku. Díky rekonstrukci dojde také k instalaci prvků ochrany datových sítí v rámci projektu ochrany osobních dat (GDPR). Provedeny budou i nové rozvody systému strukturované kabeláže, elektronické zabezpečovací signalizace včetně detekce požáru či průmyslové televize (nad vstupy do budovy budou instalovány pohledové kamery). Jedná se o investici za 6,465 milionu korun.

Na Střední zdravotnické škole a Vyšší odborné škole zdravotnické Vsetín bude rekonstruována elektroinstalace. Kompletně zde bude vyměněna kabeláž společně s rozvaděči i ovladači silnoproudých a slaboproudých rozvodů tak, aby odpovídaly požadavkům provozu a splňovaly platné předpisy. Tyto úpravy si vyžádají investici ve výši 6,269 milionu korun.

Střední škola – Centrum odborné přípravy technické Kroměříž se dočká nových střešních oken v podkroví hlavní budovy školy. Stávající okna již netěsní, čímž dochází k zatékání do místností a k únikům tepla. Instalací nových oken se sníží energetická náročnost budovy. Celkové náklady jsou odhadnuty na 7,596 milionu korun.

Na Střední škole – Centru odborné přípravy technické Uherský Brod vzniknou dvě nové učebny v budově teoretického vyučování, a to z důvodu rostoucího zájmu žáků o studium na škole. Kapacita školy se tak navýší o 20 žáků. Provedeny budou stavební úpravy dotčené části objektu a nové učebny budou vybaveny nábytkem. Modernizace vyjde na 925 tisíc korun.

Střední odborná škola Josefa Sousedíka Vsetín bude realizovat hned dvě akce – revitalizaci parku a rekonstrukci ústředního topení. V rámci revitalizace parku zde bude za 8,849 milionu korun obnovena zeleň a celkově bude tento prostor modernizován. Stav topného systému v budově školy je v havarijním stavu, některé rozvody jsou staré více než 40 let, proto bude realizována rekonstrukce ústředního topení. Tyto stavební práce si vyžádají 12,3 milionu korun.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam