Závod Moraviaman zkomplikuje v Otrokovicích dopravu

Foto: MěÚ OtrokoviceFoto: MěÚ Otrokovice
Foto: MěÚ Otrokovice
Co se děje 20. 6. 2018 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE - V Otrokovicích se v sobotu 23. června uskuteční mezinárodní závod v triatlonu Moraviaman a akce se výrazným způsobem dotkne dopravy ve městě. Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Hlavní zázemí závodu je v prostoru Rekreační oblasti Štěrkoviště a tratě zasahují do Kvasic, Střížovic, Trávníku. Dopravní omezení bude platit na všech závodem dotčených silnicích.

"První uzavírka bude platit například v prostoru Štěrkoviště (mimo MHD a IZS), a to na silnici III/36745 v úseku Bělovský jez – nadjezd na silnici I/55 včetně části ulice třída Tomáše Bati v úseku točna MHD – okružní křižovatka. Dopravní omezení zde potrvá po celý den v čase od 7.00 do 24.00 hodin," konstatovala Stehlíková. K jízdě ve směru Hulín a Kroměříž tak bude nutno užít dálnici D/55, která pro tento den bude bez zpoplatnění. K jízdě do Tlumačova budou muset řidiči využít silnici II/438 do Machové a dále pojedou po silnici III/43835 Machová - Tlumačov.

Další uzavírka bude platit v úseku Otrokovice – Kvasice a dále na Kroměříž a také na Tlumačov (mimo MHD a IZS), přičemž dopravní omezení zde začne v 7.00 a potrvá do asi 16.00 hodin. "Předpoklad je daný počasím, které ovlivňuje výkonnost závodníků," vysvětlila Stehlíková.

Třetí uzavírka se dotkne cyklotrasy číslo 47 na cyklostezce v úseku Bělovský jez – Kvasice, most přes Moravu, a to v době od 12.00 do 21.00 hodin. Úsek bude možno objet dle pokynů pořadatelů.

„V rámci minimalizace dopadu omezení na obyvatele předpokládáme, že od 16.00 hodin bude možné zobousměrnit ulici K. Čapka s tím, že provoz přes Bělovský jez bude zúžen do jednoho pruhu. Zobousměrnění skončí současně s posledním závodníkem, a to nejpozději do půlnoci 23. června," dodal Libor Svobodník, pracovník oddělení silničního hospodářství.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam