Ve Zlínském kraji se objeví první značené trasy Cyrilometodějské stezky

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 21. 6. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Na základě uzavřené dohody o spolupráci s Klubem českých turistů bude v letošním roce na Moravě vyznačeno celkem 300 kilometrů poutních tras Cyrilometodějské stezky. Serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí krajského úřadu Adéla Kousalová.

„Plánujeme také vyznačit prvních dvacet kilometrů na Slovensku," řekl Jan Pijáček, radní Zlínského kraje pro řízení dotačních programů, rozvoj venkova a cestovní ruch.

Zájem rozvíjet spolupráci na projektech Cyrilometodějské stezky již pět let rezonuje na úrovni států, krajů, obcí i míst, kterých se příběh soluňských bratrů dotkl. „Podařilo se nám za toto období upevnit zájmové sdružení právnických osob Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje z hlediska nastavení řízení. Máme před sebou nejdůležitější etapu týkající se nastavení a zavedení produktu Cyrilometodějské stezky v moravsko-slovenském příhraničí, kde je jádro celé stezky," sdělila Martina Janochová, ředitelka sdružení Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje.

První značené trasy „ke kulturním kořenům" vzniknou v těchto místech: Pustevny – Svatý Hostýn – Velehrad; Vranov – Křtiny – Svatý Kliment – Velehrad; Žítková – Luhačovice – Velehrad. V jednání je prodloužení na Slovensko: Skalka nad Váhom – Trenčín – Žítková.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam