Podvodník připravil muže o téměř milion korun, může řádit i ve Zlínském kraji

Podezřelý (Foto: Policie ČR)Podezřelý (Foto: Policie ČR)
Podezřelý (Foto: Policie ČR)
Hasiči a policie 21. 6. 2018 | Autor: Irena Frolová

BRNO, ZLÍNSKÝ KRAJ - Policisté varují před podvodníkem, který už stihl obrat muže z Brna o téměř milion korun. Pachatel má vazby i na Zlínský kraj, serveru Zlin.cz to řekla policejní mluvčí Lenka Javorková.

Kriminalisté prověřují nezvyklý případ muže, který 30. května přišel o 900 tisíc korun. Jeho kamarád mu zprostředkoval obchodní schůzku, na které se od dosud neznámého muže dozvěděl o možnosti investovat do výhodných nákupů exekučně zabavených telefonů. Podezřelý muž, který se vydával za pracovníka celního úřadu, vystupoval poměrně důvěryhodně. Jenže jak se později ukázalo, šlo jen o podvod.

Samotná transakce se měla uskutečnit v Řípské ulici v Brně. Oba muži vystoupili z vozu a podvedený chtěl složit peníze na pokladně celního úřadu. Podezřelý svou oběť přesvědčil, že to udělá za něj a obratem mu přinese doklad, aby mohl najet autem do areálu pro zboží. Poškozený podvodníka zahlédl naposledy, jak odchází směrem k budově celního úřadu. Když se muž delší dobu nevracel, snažil se jej zkontaktovat, ale marně. Poškozenému tak nezbylo nic jiného, než událost oznámit na policii. Kriminalistům se podařilo zajistit videozáznam, na kterém je podezřelý zachycen během obchodní schůzky v Olomouci. "Pokud někdo tuší, o koho jde, uvítáme jakékoliv informace na lince 158," uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Na podvodníka by si měli dát pozor i obyvatelé Zlínského kraje, podezřelý má totiž na tento kraj vazby.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam