Muž dostane peníze za škody na rybách, které mu způsobila vydra

Vydra říční (Foto: Wikimedia - Dbhack88)Vydra říční (Foto: Wikimedia - Dbhack88)
Vydra říční (Foto: Wikimedia - Dbhack88)
Co se děje 22. 6. 2018 | Autor: Irena Frolová

LUHAČOVICE – Muž z Luhačovicka dostane od Zlínského kraje 87 350 korun jako náhradu škody způsobené na rybách vydrou říční. Vydra je zvláště chráněným živočichem, sdělil serveru Zlin.cz Jan Vandík z tiskového střediska krajského úřadu.

Náhrady škody způsobené v kraji vybranými zvláště chráněnými živočichy se proplácejí na základě zákona. „Zdrojem financí je státní rozpočet a náhrada se poškozeným zasílá prostřednictvím Krajského úřadu Zlínského kraje. Například za celý loňský rok bylo takto proplaceno celkem 590 tisíc korun,“ informoval Vandík.

Nyní uspěl muž z okolí Luhačovic. „Většinou jde o škody způsobené vlkem na ovcích, bobrem na ovocných stromech, okrasných dřevinách a lesním porostu či právě vydrou na rybách,“ přiblížila radní Zlínského kraje pro životní prostředí a zemědělství Margita Balaštíková.

Žadatel o náhradu škody musí svoji žádost podat na krajský úřad do deseti dnů od zjištění vzniklé škody a současně dodat i protokol o ohledání veterinárním lékařem, pokud je škoda způsobená na zvířatech, a stanovisko příslušného orgánu ochrany přírody, kterým je obec s rozšířenou působností. „V případě, že ke škodě došlo na území chráněné krajinné oblasti, je orgánem ochrany přírody příslušným k šetření Agentura ochrany přírody a krajiny,“ dodal Vandík.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam