Vizovice zrekonstruují ve školce elektroinstalaci za dva miliony

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Vizovice)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Vizovice)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Vizovice)
Co se děje 22. 6. 2018 | Autor: Irena Frolová

VIZOVICE – Horní škola vizovické mateřské školy bude mít novou elektroinstalaci za 2,3 milionu korun. Stávající rozvody ve 35 let starém objektu už nevyhovují požadavkům, řekla serveru Zlin.cz mluvčí Vizovic Gabriela Netopilová Sluštíková.

Investice počítá i s rozvody pro instalaci nového bezpečnostního systému pro zabezpečení vstupu do obou budov mateřské školy. „Vstupy do budov tak budou nově opatřeny čtečkami čipů a biometrických údajů. Rodiče sami si budou moci vybrat jednu ze dvou možností vstupu do objektů a tu používat. Daný typ zařízení tuto variabilnost umožňuje,“ informovala mluvčí.

Tím ale práce neskončí. „Jde o první etapu rekonstrukce elektřiny v obou budovách mateřské školy. V dalším období se počítá s podobnou investicí také ve spodním objektu mateřinky,“ uvedla místostarostka Vizovic Alena Hanáková.

Práce začnou v červenci a skončit by měly do začátku školního roku. Mateřská škola ovšem nebude zavřená. „Provoz, jak je během letních prázdnin naplánovaný, bude probíhat v dolní budově.

Projekt počítá nejen s výměnou elektrických rozvodů, ale třeba i s výměnou vnitřního a venkovního osvětlení,“ uvedla Netopilová Sluštíková.

Podle ní je důležitou součástí instalace systému domovního videovrátného. „Chceme tak zlepšit přehled pohybu osob v mateřské škole a zvýšit bezpečnost dětí,“ poznamenala ředitelka vizovické mateřské školy Ivana Petrů.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam