Dům na rohu by se mohl z  brownfieldu změnit v moderní centrum podnikání

Vizualizace Domu na rohu (Foto: MěÚ Valašské Klobouky)Vizualizace Domu na rohu (Foto: MěÚ Valašské Klobouky)
Vizualizace Domu na rohu (Foto: MěÚ Valašské Klobouky)
Co se děje 24. 6. 2018 | Autor: Frolová Irena

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Zastupitelstvo města Valašské Klobouky na svém červnovém zasedání zvolilo pro obnovu Domu na rohu  architektonické studio Jan Hanousek Architekti, s. r. o., které v soutěži předložilo vítěznou studii možné budoucí podoby objektu. Chátrající stavba na nároží ulic 2. května a Československé armády by se podle ní měla proměnit v inspirativní podnikatelské prostředí s kavárnou a bistrem, kancelářemi pro inovativní firmy i multifunkčním prostorem s terasou pro veřejnost, řekla serveru Zlin.cz mluvčí kloboucké radnice Lenka Zvonková.

Práce na projektu a na jeho financování tedy pokračují dalším krokem.

"Zastupitelstvo města potvrdilo výsledek architektonické soutěže a souhlasilo s dalším postupem přípravy projektu a žádosti o dotaci z Ministerstva průmyslu a obchodu. Jelikož ale od zastupitelů zazněly obavy z nejistého statického stavu objektu, zapracovali jsme také podmínku, že projektová příprava započne právě posouzením aktuální kondice objektu. V případě, že by se ukázal stav jako nevhodný či vyžadující nárůst rozpočtu o nepřiměřeně zvýšené náklady, od záměru bychom ustoupili," sdělila starostka Eliška Olšáková. "Pokud by však snahy byly úspěšné a projekt by vyšel, mohlo by se naše město pyšnit funkčním a atraktivním nárožím, v němž by nabídlo moderní prostory pro podnikatele i návštěvníky," podotkla.

Dům je dnes v soukromém vlastnictví a jeho cena je odhadována na zhruba 7 milionů korun, náklady na regeneraci se podle předpokladů pohybují okolo 30 milionů korun. Areál je již zapsán do národního seznamu brownfieldů, které jsou způsobilé k čerpání dotace na obnovu. Žádost do národního programu Regenerace a podnikatelské využití brownfieldů se bude podávat v srpnu.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam