Smutná zpráva ze zoo - slonice Zola přivedla na svět mrtvé mládě

foto: archiv Zoo Zlínfoto: archiv Zoo Zlín
foto: archiv Zoo Zlín
Co se děje 2. 7. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Zlínská zoo prožívá velmi smutné chvíle - slonice Zola přivedla na svět mrtvé mládě. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí Zoo Zlín Romana Bujáčková.

Dvaadvacetiletá samice slona afrického Zola byla uměle oplodněna v září roku 2016 a když se v lednu loňského roku ukázalo, že je březí, byla zoo na nohou. Celá zahrada se těšila na historicky první mládě slona afrického v České republice. Jednalo by se v podstatě o celosvětový úspěch, protože jen za poslední rok se na celém světě povedlo odchovat pouze pět slůňat. Jenže první červencový den se veškeré naděje rozplynuly.

Video

"Zola porodila krátce po půlnoci 1. července. Porod proběhl bez problémů, slůně se však narodilo mrtvé. U prvorodiček to bohužel není neobvyklý jev. Prozatím můžeme jen sdělit, že se jednalo o samičku s porodní váhou 86 kilogramů. Slonice Zola je v pořádku," oznámila za zlínskou zoo její mluvčí Romana Bujáčková.

Několikaleté úsilí celého týmu chovatelů a veterinářů tak bohužel pro tentokrát nevyšlo. Podle Bujáčkové ale sloni afričtí stále znamenají budoucnost zlínské zoo. Už před časem vedení zahrady oznámilo, že se chovatelé snaží o umělé oplodnění i u třiadvacetileté slonice Kaly. Už má za sebou dva pokusy o umělou inseminaci. Ani jeden ale zatím nebyl úspěšný.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam