Podvodník si téměř osmdesátkrát půjčil peníze, hrozí mu několikaleté vězení

ilustrační foto: Zlin.czilustrační foto: Zlin.cz
ilustrační foto: Zlin.cz
Hasiči a policie 4. 7. 2018 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Až osmileté vězení hrozí dvaatřicetiletému muži, který si téměř osmdesátkrát půjčil peníze, které ale nesplácel. Uherskohradišťský vyšetřovatel mu již sdělil obvinění z trestného činu podvod a úvěrový podvod, serveru Zlin.cz to sdělila policejní mluvčí Milena Šabatová.

S půjčováním peněz začal muž už v roce 2013. Tehdy oslovil bankovní ústav, kterému se zavázal splácet více než půlmilionový úvěr v pravidelných měsíčních splátkách. Ze začátku posílal peníze bez problémů. Pak ale z nějakého důvodu přestal. Ovšem peníze si půjčoval dál.

"Během čtyř let si půjčil téměř osmdesátkrát. Nepůjčoval si pouze u bankovních ústavů. Oslovil i ty nebankovní, dále své přátele a známé. Někteří mu půjčili dokonce několikrát. Jeho nejběžnější výmluvou, na co potřebuje peníze, byla koupě bytu, rekonstrukce domu, dokončení obchodních aktivit, zakoupení léků, pozemků a podobně," konstatovala Šabatová.

Závazky tak začaly několikanásobně převyšovat jeho skutečný příjem. V tom ale zřejmě neviděl žádný problém. Věřitelům, kterým dluží přes tři miliony, došla trpělivost a vše oznámili na policii. Vyšetřováním navíc vyšlo najevo, že při uzavírání smluv s peněžními ústavy uváděl nepravdivé údaje o svých příjmech a závazcích. Nyní mu za to hrozí až osmileté vězení.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam