Policie ukončila v Jablůnce bezpečnostní opatření, která si vyžádala ničivá exploze

foto: Policiefoto: Policie
foto: Policie
Hasiči a policie 5. 7. 2018 | Autor: Irena Frolová

JABLŮNKA - Bezpečnostní opatření v průmyslovém areálu v Jablůnce, kde ničivý výbuch poničil budovu a zranil několik lidí, byla ukončena. Serveru Zlin.cz to oznámil policejní mluvčí Petr Jaroš.

Zničenou budovu i okolní uzavřený prostor si převzali zpět do své správy provozovatelé. Policejní vyšetřování ale nadále pokračuje. "Kriminalisté musejí zjistit příčinu, proč k výbuchu vůbec došlo," podotkl Jaroš.

Exploze nastala v pondělí 2. července po deváté hodině ranní. Podle hasičů souvisel výbuch s manipulací s pyropatronami do airbagů. Exploze si vyžádala čtyři zraněné lidi a na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému, včetně sedmi policejních pyrotechniků. Část objektu se po explozi zřítila.

"Stav poničené budovy, místnosti, ve které exploze nastala, a samotný stroj, který s výbuchem pravděpodobně souvisel, kriminalisté řádně zadokumentovali a zajistili nalezené stopy. Následně hasiči za pomoci jeřábu odstranili z budovy poničenou střechu a policejní pyrotechnici vyklidili sutiny z poškozené místnosti. Kromě policistů Krajského ředitelství policie Zlínského kraje se této mimořádné události účastnili i policejní pyrotechnici a znalci Kriminalistického ústavu Praha," doplnil Jaroš.

Vsetínští kriminalisté skutek šetří jako podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti, za což by případnému pachateli hrozil vzhledem k předpokládané výši škody až osmiletý trest odnětí svobody.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam