Handicapovaný výtvarník má výstavu obrazů v Otrokovické Besedě

foto: město Otrokovicefoto: město Otrokovice
foto: město Otrokovice
Kultura 6. 7. 2018 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE – V Otrokovické Besedě je výstava obrazů nazvaná K cíli blíž handicapovaného výtvarníka Romana Žáka, který je dlouholetým členem a uživatelem spolku Handicap Zlín. Výstava potrvá do konce července, řekla serveru Zlin.cz mluvčí Otrokovic Romana Stehlíková.

Vstup do Otrokovické Besedy je volný. Otevřená je každý den od 8.00 do 18.00 kromě soboty a neděle. „Výstava je průřezem tvorbou Romana Žáka. Přidané jsou nové práce, které naznačují posun a vývoj autora,“ uvedla Stehlíková.

Ve výtvarném projevu se podle ní odráží mnoho z toho, co autor nedokáže popsat slovy nebo písemným projevem. „V každém obrazu nejsou zachycené jen subjektivní okolnosti, ale například i odrazy současné doby nebo společnosti jako takové. Často se stává, že člověk prohlížející si obraz najde to své, co mu zapadá i do jeho soukromého života,“ řekla mluvčí.

Doplnila, že některé obrazy spojují neslučitelné jak barvy, tak obsah. „Důvodem toho je, že se autor snaží rozvíjet obě části mozku, jak tu logickou, tak tu emocionální,“ informovala Stehlíková.

Žák maluje temperou a pastelem. „Každý někam směřuje postupným skládáním okamžiků a svých činů. Nemusí jít vždy o přímočarou cestu ke svým snům, a proto i když nás čeká spousta klikatých trnitých cest, můžeme si s klidným svědomím říci, že jsme přece jen k cíli blíž,“ popsal svými slovy název výstavy sám autor.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam