Na Masters of Rock ve Vizovicích se na černý pátek uskuteční svatba

foto: archiv manželů Konečných.foto: archiv manželů Konečných.
foto: archiv manželů Konečných.
Co se děje 6. 7. 2018 | Autor: Irena Frolová

VIZOVICE – Netradiční svatba se uskuteční v rámci festivalu Masters of Rock, který bude ve Vizovicích od čtvrtka 12. července do neděle. Dvojice půjde před oltář pátek třináctého ve 13.00, řekla serveru Zlin.cz mluvčí Vizovic Gabriela Netopilová Sluštíková.

Svatba na jednom z největších rock-metalových festivalů není novinkou. „V posledních letech se stalo téměř tradicí, že minimálně jedna metalová veselka se v době konání festivalu ve Vizovicích uskuteční,“ uvedla mluvčí.

Nyní se metalisté rozhodli pro svatby dvě, ale první z nich byla už poslední červnovou sobotu. Další snoubenci si řeknou své ano přímo na černý pátek ve 13.00. „Nedá se říct, že by takových svateb přibývalo. Ale je pravda, že loni byla jedna, letos máme dvě. I když jsou všechny netradiční a jedinečné, tak mají několik společných znaků. Je to rocková muzika, ženich, nevěsta i hosté jsou odění do černého, nevěsta má ještě červené doplňky včetně svatební kytice z rudých růží,“ popsala starostka Vizovic Silvie Dolanská.

Sedmapadesátiletí Iva a Jiří Koneční se na festivalu Masters of Rock seznámili v roce 2010. „Ani pro jednoho z nás to nebyla svatba první, a tak jsme ji chtěli prostě jinou. Vzhledem k tomu, že jsme se na Masters seznámili, tak volba byla jasná. Mé dcery ale žijí v zahraničí a jedna čeká dítě. I proto jsme zvolili datum před konáním letošního festivalu,“ objasnil dřívější obřad čerstvý novomanžel Jiří Konečný.

Jako svatební pochod chtěl od finských Nightwish skladbu Sleeping Sun. „Ale musel jsem cuknout, když si Iva postavila hlavu a spustili Arch Enemy Nemesis. Hostům se udělalo šoufl,“ zasmál se. Zatímco Sleeping Sun je klidná píseň, Nemesis je opravdu jen pro tvrdé povahy.

Letošní 16. ročník Masters of Rock se ve Vizovicích uskuteční od 12. do 15. července. Podle ředitele pořadatelské agentury Jiřího Darona se na festival chystá přibližně 25.000 lidí.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam