Město zahájilo výkup pozemků pro stavbu obchvatu

ilustrační foto: Zlin.czilustrační foto: Zlin.cz
ilustrační foto: Zlin.cz
Co se děje 8. 7. 2018 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÝ BROD - Uherskobrodští zastupitelé schválili zahájení výkupu pozemků pro stavbu obchvatu Újezdce a Těšova. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí města Elen Sladká.

Oficiální záměr na připravovanou stavbu nazvanou Přeložka silnic II/490 a II/495 Uherský Brod (obchvat částí Těšov a Újezdec) pochází již z června roku 2016. Přeložka je součástí celkové koncepce vymístění silnic II. tříd z centra města spolu s jihovýchodním propojením II/495 a II/490 Nivnice-Újezdec, obchvat. Jedná se o veřejně prospěšnou stavbu.

K tomuto účelu nebyl doposud zpracován geometrický plán, ani záborový elaborát, takže se vlastníkům dotčených pozemků nemohla poskytnout (pro ně dost podstatná informace), kolik m2 bude město Uherský Brod od každého vykupovat.

"Zastupitelstvo nicméně stanovilo, které pozemky se budou vykupovat a především cenu, kterou bude jejich vlastníkům nabízet. Část pozemků bude vykoupena za 20 Kč/m2 a část za 100 Kč/m2. Vlastníci, kterých je zhruba 250, už byli s nabízenou cenou seznámeni a velká většina z nich se také vyjádřila, zda s výkupem souhlasí," dodala Sladká.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam