KAM VYRAZIT TENTO TÝDEN: Noční i dětské prohlídky hradu, Kopaničářské slavnosti, sraz veteránů

Hrad Malenovice (Foto: www.vychodni-morava.cz)Hrad Malenovice (Foto: www.vychodni-morava.cz)
Hrad Malenovice (Foto: www.vychodni-morava.cz)
Co se děje 10. 7. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Vůně čerstvého pečiva, netradiční noční prohlídky hradu Malenovice, ale i tradiční Kopaničářské slavnosti. I druhý červencový týden bude ve Zlínském kraji nabitý zábavou.

Už v úterý 10. a ve čtvrtek 12. července můžete vyrazit do Lázní Leopoldov u Buchlovic na Uherskohradišťsku vystoupení dětského baviče Páji Chabičovského a jeho hostů. „V rámci akce nebudou chybět soutěže, tanec, pohádkové postavičky, malování na obličej, dětské třpytivé tetování, skákací hrad, balónky plněné héliem,“ vyjmenoval Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy s tím, že akce začíná od 16.00 a vstup bude zdarma. Jedinou podmínkou je hezké počasí, protože za deště se akce konat nebude.

Ve středu 11. července si můžete do Masarykovy veřejné knihovny Vsetín přijít zazpívat i povykládat s Katkou Mrlinovou, herečkou, zpěvačkou a šansoniérkou. Uskuteční se na schodech před knihovnou od 10.00 do 11.00.

Největším vrcholem budou bezesporu tradiční Kopaničářské slavnosti. Ty odstartují v pátek 13. července a potrvají až do neděle 15. července. Na návštěvníky čeká celá řada vystoupení folklorních i popových kapel, nebude chybět ani tradiční jarmar či ohňostroj. Více informací naleznete na www.vychodni-morava.cz/akce/124546/.

Pokud jste zdatní běžci a milujete tento druh sportu, vyrazte v pátek 13. července do Slavkova pod Hostýnem, kde v 18.00 odstartuje Slavkovský poutní běh. Více informací na Facebooku: Slavkovský poutní běh.

Milovníci starých automobilů či motorek by zase v sobotu 14. července neměli chybět v zámku Holešov, který bude hostit setkání veteránů a historické hasičské techniky.

„A ve stejný den od 18 hodin budou v Kongresovém centru Zlín znít gospely a spirituály v podání sboru složeného z účastníků každoroční Letní školy gospelů, kterou vedou francouzští lektoři Ronald Cham a Kevon Steve Claire. Vstupenky lze za 100 Kč zakoupit do pátku od 17 do 21 hod. ve Zlínském Klubu 204 nebo před zahájením koncertu,“ upřesnil dále Zdeněk Urbanovský. 

Kdo peče nejlepší chleba či rohlík? To zjistíte, pokud si v sobotu uděláte výlet do Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, kde proběhne už 25. ročník Pekařské soboty.

A na netradiční večerní akci zve v sobotu 14. července hrad Malenovice, kde se chystá noční prohlídka. Uskuteční se včetně doprovodného programu od 20.00 do 23.00. V neděli bude hrad patřit dětem, pro něž je připravena dětská prohlídka. Rezervaci prohlídky, která je nutná, lze udělat na tel.: 577 103 379 či e-mailu: kastelan.malenovice@senam.cz.

Na nikdy nedobytém hradě Buchlově na Uherskohradišťsku se uskuteční v sobotu 14. a v neděli 15. července tradiční Buchlovské kování. Program je na www.vychodni-morava.cz/akce/128146/

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam